logo
Wtorek, 30 sierpnia 2016 r.
imieniny:

Benona, Jowity, Szczęsnego, Feliksa, Małgorzaty – wyślij kartkę

Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 
skrzynka intencji

___________________
 

reklama
Piotr, Kraków
Proszę o modlitwę o podjęcie właściwej decyzji dla stojącego przed wyborem życiowej drogi Pawła.
Kama Monachium
prosze Was o modlitwe w intencji moich dzieci Darie i Niki o laske nwrocenia Dla mnie o sily w samotnym trudzie wychowywania dzieci Bog zaplac
Marta Dębica
Proszę o modlitwę za mnie o łaskę uzdrowienia z wieloletniej depresji , siłę do rozpoczęcia nowego życia i odbudowania naszego zrujnowanego małżeństwa i rodziny
Warszawa
prosze o rozwiazanie trudnych spraw zawarcie zwiazku sakramentalnego z Markiem
Rafał
Kochani proszę o modlitwę w intencji mojej rodziny:żony Magdy i dzieci:Konrada o zdrowie,Kingi i Wiktora o błogosławieństwo dla nowożeńców,Beaty i Łukasza mieszkających w Szkocji,o pomyślne moje badanie u lekarza medycyny pracy we wtorek.Bóg zapłać.Modlę się za Was.
Grazyna Londyn
Gorąco proszę o modlitwę wstawienniczą w intencji otrzymania zasiłku na opiekę. Bóg zapłać za modlitwę.
Anna Maria
Panie Boze ukochany, bardzo prosze Cie w intencji nawrocenia mojego meza, aby rozkochal sie w Tobie I abysmy uswiecili sie w malzenstwie, abysmy doczekali sie kolejnych dzieci, rowniez tych adoptowanych. Panie wysluchaj mojej prosby o laske ukonczenia pomyslnie moich studiow oraz we wszystkich intencjach wspolnotowych, ktore Ty Panie poblogoslawiles,, w tym naszej. Dziekuje z calego serca za wszystkie wysluchane laski.
Edyta z Libiąża
Proszę o modlitwę o udzielenie łaski zdrowia dla nastolatka po ciężkim wypadku drogowym oraz o pocieszenie jego rodziców.
Elżbieta z Bochni
Bardzo proszę o modlitwę w intencji poczęcia i urodzenia zdrowego dziecka, o zdrowie dla rodziny , wieczny odpoczynek dla Joanny,i o nawrócenie siostry i męża.
Jola Bielsko
Matko Boża Łaskawa proszę Cię o modlitwę w intencji mojej córki Klaudii i dziecka, które nosi pod sercem- o rozwiązanie wszystkich jej spraw, zdrowie dla obojga i godne życie dla nich a także o nawrócenie i przemianę życia dla Mateusza i Twoją szczególną opiekę Matczyną dla nich wszystkich. Amen. Jolanta
Monika
Proszę o modlitwę za mnie i za chłopaka, żebyśmy się pogodzili i byli ze sobą.
Tomasz Warszawa
Szczęść Boże, Proszę o modlitwę za moją zmarłą Mamę ś.p. Zofię Smoleńską w nadchodzącą, czwartą rocznicę Jej śmierci. Z Panem Bogiem, Tomasz Smoleński Warszawa
adam
Prosze o modlitwę za mnie o zaufanie Panu Bogu, o zaakceptowanie i pokochanie siebie taką milościa jaka obdarza mnie Bóg, o radzenie sobie ze stresem, o pokonanie trudności w budowie domu. Bóg zapłać za modlitwę
Grazyna Londyn
Gorąco proszę o modlitwę wstawienniczą w intencji otrzymania zasiłku na opiekę. Bóg zapłać za modlitwę
Marta Rogoźno
Bardzo proszę o modlitwę w intencji nawrócenia mojego brata Łukasza. Bóg zapłać!
Krystyna z Warszawy
Boże, nawróć i zbaw pewnego bluźniercę, który Cię celowo obrażał w niedzielę 17.07.2016 przed kościołem. Panie Boże, nawracaj i zbaw mnie, moją rodzinę, wszystkich moich i mojego męża krewnych, znajomych, przyjaciół, wrogów, sąsiadów, współpracowników, podopiecznych, przypadkowych rozmówców, wszystkich, z którymi mieliśmy kontakt kiedykolwiek w życiu. Wszystkich tych ludzi uratuj i daj im (nam) życie wieczne i szczęście w Niebie.
Marcin
Pokornie proszę o modlitwę Jezu Ufam Tobie W intencjach Panu Bogu wiadomych Serdeczne Bóg zapłać
Iza Warszawa
Proszę o polepszenie kontaktów z córką.
Olivia
Proszę o modlitwę, żeby Jezus pomógł mi w finansach i o uzdrowienie fizyczne. Żebym potrafiła rozeznać swoje powołanie.
Ewelina , Kernen
Proszę o modlitwę w intencji uzdrowienia z choroby dla Tadeusza Florka. Ewelina
 
1  
2  
3  
4  
5  
6  
7  
8  
...
 

Patron DniaŚwięta Małgorzata Ward,
męczennica 
 

Małgorzata Ward pochodziła z arystokratycznej rodziny Cogleton. Była damą dworu księżnej Whitall w Londynie za panowania królowej Elżbiety I (1558-1603), córki Henryka VIII.

Kiedy wybuchło krwawe prześladowanie, które rozpoczął Henryk VIII (1509-1547) przeciwko Kościołowi z zemsty, że papież nie chciał uznać rozwodu i jego nieprawej małżonki, Anglia została oderwana od Rzymu. Elżbieta I podtrzymała prześladowanie Kościoła. Do więzienia został wtrącony, w oczekiwaniu na wyrok śmierci, ks. Wilhelm Wattson, znajomy Małgorzaty, za to, że nie chciał podpisać ustawy parlamentu, uznającej króla Anglii głową Kościoła w tym kraju: odmówił też złożenia przysięgi królowej jako swojemu najwyższemu duchowemu przełożonemu. Pod wpływem straszliwych tortur kapłan załamał się, ale kiedy został wypuszczony na wolność, żałował tego i głosił publicznie, że złożył przysięgę zmuszony do niej katuszami. Został więc ponownie aresztowany i wtrącony do więzienia.

W obawie, by ks. Wilhelm ponownie się nie załamał i nie wyrzekł wiary katolickiej, Małgorzata zaczęła go potajemnie odwiedzać i umacniać w wierze. Kiedy zaś zbliżał się wyrok śmierci, dostarczyła mu sznura, po którym zdołał uciec z wieży więzienia. Na nieszczęście pozostała lina, zawiązana u okna, której Małgorzata nie zdołała odwiązać. Małgorzata została natychmiast aresztowana. Poddana została torturom, by wymusić na niej wskazanie miejsca, gdzie ukrywał się kapłan, i by sama także wyparła się wiary. Mimo zadawania jej najbardziej wyszukanych mąk, nie załamała się. Skazano ją więc na śmierć przez powieszenie. Z całą odwagą weszła na miejsce stracenia i 30 sierpnia 1588 r. oddała za Chrystusa i Jego Kościół swoją duszę.

Papież Pius XI wyniósł ją do chwały ołtarzy w 1929 roku, a papież Paweł VI ją kanonizował w roku 1970.

jutro: św. Józef z Arymatei

wczoraj
dziś
jutro