logo
Wtorek, 01 września 2015 r.
imieniny:
Bronisławy, Belindy, Bronisza, Idziego – wyślij kartkę
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

skrzynka intencji

 ___________________
 

reklama
Ania
Matko Najświętsza, Najdroższy Jezu, z głębi serca dziękuję za powrót mojego męża do zdrowia i za pozytywnie zdany przeze mnie ważny egzamin zawodowy. Z pokorą błagam o uleczenie mojej córki z migreny, łaskę zdrowia dla niej, dla mnie, dla mojego syna i męża oraz o szczęśliwą podróż, spokojny wakacyjny wypoczynek i bezpieczny powrót do domu. Proszę również o szczęśliwy powrót mojego syna z zagranicy. Jezu, proszę miej w swojej opiece naszą rodzinę i nasz dom.Chroń nas przed wszelkimi niebezpieczeństwami.
Jan
Jezu Miłosierny błogosław,chroń od zła i udziel zdrowia: Nataszy, Michałowi, Irenie,Igorowi, Joannie, Rozalii, Amelii, Teresie, Zenkowi, Julii i Janowi.
renata Sulęcin
Prosze o modlitwe za moja coreczke Wiktorie Marie jest chora na łuszczyce i wade serca
Beata gdańsk
Proszę o modlitwę o moje uzdrowienie abym mogła odstawić leki na zwolnienie akcji serca i aby zniszczony antybiotykiem układ pokarmowy mój zregenerował się,także aby przeszło mi osłabienie i nerwica,mam37 lat ,muszę pracować szczęść Boże
Jan
Boże błogosław naszej rodzinie .
kasia z Krakowa
O łaskę uzdrowienia z choroby nowotworowej dla Sabiny
Beata szczecin
Proszę o modlitwę za mnie i mojego męża alkoholika aby wkroczył na drogę do trzeźwości niech jutro będzie trzeźwy blagam Panie pomóż nam niech nie straci pracy i
katarzyna
Proszę o modlitwę za mojego syna Piotra, o nawrócenie , wyrwanie z nałogów i rozeznanie powołania
Monika Warszawa
Proszę o modlitwę za mojego tatę, który od ok. 40 lat nie był u spowiedzi, a popełnił wiele ciężkich grzechów. Bardzo nienawidzi księży i Kościoła.
Aga Wola Łużańska
Proszę o zdrowie dla Kasi i Marcina. Jezu Ufam Tobie
Agnieszka
Proszę o modlitwę w intencji uzdrowienia Agnieszki z depresji.
Basia Mysłowice
Mam taką potrzebę wewnętrzną ,aby inne osoby pomodlily się za mnie.Chcialabym osiągnąć wewnętrzny spokój i móc się skoncentrować na sprawach naprawdę istotnych da mnie.
Maria Gdańsk
Proszę o uzdrowienie z choroby nowotworowej Joanny i Józefa
Damian Stare Miasto koło Konina
Damian Proszę o modlitwę za mnie,abym się dostał do szkoły policealnej do medyka w koninie na kierunek technik mażaszysta bez rozmowy kwalifikacyjnej i bez zadanych problemów,abym chodził systematycznie do szkoły czyli codziennie bez opuszczania dni,abym był w parzę z dziewczyna którą będę masował ,abym tą dobra i wspaniała oraz cudowna dziewczyna którą będę masował by była moją dobrą i wspaniałą oraz cudowną żona z która będzie miał dzieci i stworze dobrą rodzinę Bóg za płać.
Paweł Kraków
O szczęście i zdrowie dla mnie i dla całej mojej rodziny a także o poprawę sytuacji materialnej.
Lech Andrzej Międzyzdroje
Proszę o modlitwę w intencji szybkiej sprzedaży domu, co mojej żonie i mnie, dwojgu schorowanym emerytom pozwoli na kupno mieszkania i dalsze w miarę spokojne życie bez kłopotów finansowych. Bóg zapłać
patryk ustroń
Intencja abym naprawił relacje z byłą dziewczyną która jest niesamowita a przez kilka moim nierozsądnych sytuacji straciłem tak cudną Kobietę przez którą od kilku dni pogłębiam codziennie swoją wiarę ,lecz nigdy jej tego nie powiedziałem . Udało się jej bym rzucił alkohol. .Chciałbym do niej wrócić. Zależy bardzo mi na niej jest dla mnie oczkiem w głowie i jest dla mnie aniołem . Za każdą modlitwę dziękuje.
Adam Gdańsk
Proszę o modlitwę za moją żone Kasie by dobry Bóg uwolnił ją z mocy szatana i nałogów:alkoholizmu,przeklinania,palenia,lekomani i za znajomych z podobnymi nałogami.Za wszystkich zmarłych z mojej rodziny i zmarłych znajomych.Za mame,córke,Ize,brata,Asie,Zdzicha.Za dusze zapomniane,cierpiące w czyśćcu i potrzebujące modlitwy.Za ludzi grzesznych i niewierzących.Za znajomych z pracy by zawrócili na Bożą droge.Za mnie.Boże,niech nie moja,ale Twoja wola się stanie!
Artur Piaseczno
Proszę o modlitwę za moje dzieci aby dobry Pan wspierał ich w poszukiwaniu godnej pracy,a dla mnie i mojej żony o strumień łaski Bożej na dalszą drogę życia.dziękuje z całego serca za modlitwę .
Agata
Proszę o modlitwę za duszę mojego Taty Czesława i za wszystkie dusze w czyśćcu cierpiące.Bóg zapłać.
 
1  
2  
3  
4  
5  
6  
7  
8  
...
 

Patron Dniabł. Bronisława
 
dziewica


Bronisława urodziła się ok. 1200 r. w Kamieniu Śląskim, w zamożnej rodzinie Odrowążów. Jej kuzynami byli św. Jacek i bł. Czesław, a jej stryj Iwo piastował godność biskupa krakowskiego. Bronisława została wychowana w środowisku żywej wiary, szlachetności i pobożności. Wiara w Boga była urzeczywistniana w służbie bliźniemu. W wieku 16-17 lat wstąpiła do klasztoru Norbertanek w Krakowie.

Wszystkie żywoty Bronisławy akcentują jej wielkie nabożeństwo do Męki Pańskiej. To właśnie rozważanie wzniosło ją na najwyższe szczyty kontemplacji. Celem przypodobania się Chrystusowi podejmowała różne pokuty i umartwienia. Bronisława umiała na różne dramatyczne wydarzenia, towarzyszące jej życiu, spojrzeć z perspektywy wiary. W najtrudniejszych chwilach udawała się na Sikornik, gdzie oddawała się modlitwie i medytacji. Tam również miała widzenie Chrystusa, który obiecał jej: "Bronisławo, krzyż Mój jest twoim, lecz i chwała Moja twoją będzie". Ciągle utrzymywała kontakt ze św. Jackiem i biskupem Iwonem. Od św. Jacka nauczyła się modlitwy różańcowej, którą wzbogaciła duchowość swojego zakonu. Gdy 15 sierpnia 1253 r. zmarł św. Jacek, Bronisława doznała wizji tryumfalnego wprowadzenia go przez Matkę Bożą do nieba.

Beatyfikację Bronisławy Kraków obchodził bardzo uroczyście przez kilka dni. Punkt kulminacyjny przypadł dnia 2 grudnia 1840 r. Z kościoła dominikanów wyruszyła procesja przez miasto aż do kościoła norbertanek. Niesiono w niej trumienkę z relikwiami i osobny relikwiarz z głową Bronisławy. Odtąd kult bł. Bronisławy przeniósł się z Sikornika do samego kościoła Panien Norbertanek, zwłaszcza kiedy Austriacy zburzyli kaplicę na Sikorniku, a nową wystawili w obrębie fortyfikacji, którymi otoczyli kopiec Kościuszki. Pius IX rozszerzył kult Bronisławy także na diecezję wrocławską, a Leon XIII - na cały zakon norbertański. Jest patronką diecezji opolskiej oraz dobrej sławy.

jutro: św. Beatrycze

wczoraj
dziś
jutro