logo
Czwartek, 24 maja 2018 r.
imieniny:
Joanny, Zdenka, Zuzanny, Marii – wyślij kartkę
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 
Facebook
 
Drukuj
A
A
A
 
Twój 1% buduje drogę do domu
 


Zostało jeszcze kilka dni, by dokonać rozliczenia podatkowego za 2016 rok. Jeśli jeszcze nie wypełniłeś swojego PITu, wykorzystaj okazję, by pomóc tym, którzy chcą odzyskać dom.
 
Ile wynoszą darowizny z 1% podatku?
 
1% podatku od pojedynczego Darczyńcy wynosi średnio 20-30 zł. W 2016 r. takie nieduże kwoty dały w sumie… 1865430,97 zł, które pokryły blisko połowę działań podejmowanych w Dziele na rzecz ubogich.
 
Na co przeznaczone są darowizny z 1% podatku?
 
1% podatku przekazany na rzecz Dzieła Pomocy św. Ojca Pio zmienia życie osób bezdomnych na lepsze. Widzimy to na co dzień: w jedynej krakowskiej łaźni i pralni, gdzie potrzebujący mogą zadbać o swoją higienę. W punkcie konsultacyjnym i poradni psychiatryczno-psychologicznej, gdzie przy wsparciu pracowników socjalnych i terapeutów odbudowują relacje rodzinne, rozwiązują zaległe sprawy urzędowe czy prawne. W dziale aktywizacji zawodowej i Centrum Integracji Społecznej, gdzie przygotowują się do podjęcia pracy. A także w mieszkaniach wspieranych i chronionych, w kuchni, na świetlicy, na spotkaniach grup wsparcie, podczas koncertów i projekcji filmowych organizowanych specjalnie dla osób bez domu, gdzie obecność drugiego człowieka otwiera i rozwija społecznie.
 
Twój 1% to:
 
Dzieło wychodzi z pomocą także poza Kraków. Z 1% wspierane są inicjatywy charytatywne braci kapucynów z całej Prowincji Krakowskiej, nie tylko w Polsce, ale też na Litwie i Ukrainie.  W 2016 roku Dzieło wsparło 16 takich projektów. Były to m.in. wyjazdy oazowe młodzieży z uboższych rodzin czy całoroczne świetlice dla dzieci i młodzieży w Nowej Soli i w Bytomiu. Dzięki 1% działa centrum socjalnej i duchowej rehabilitacji dla osób uzależnionych od alkoholu i narkotyków oraz zainfekowanych HIV w Starokonstantynowie na Ukrainie oraz Stowarzyszenie „Dom Miłosierdzia” na Litwie, gdzie bracia kapucyni oraz wolontariusze udzielają pomocy osobom bezdomnym i uzależnionym.
 
Jak przekazać 1% podatku?

• Wypełniając formularz PIT, wystarczy wpisać numer KRS 0 0 0 0 2 1 7 2 7 2. W rozliczaniu podatku pomocny będzie bezpłatny program do rozliczeń podatkowych PITy2016 Przedsiębiorstwa Informatycznego IPS lub strona www, na której można wypełnić swój PIT on-line.
 
• Dzięki nowym przepisom także emeryci i renciści mogą w bardzo prosty sposób przekazać 1% na wybraną organizację. W tym celu wystarczy wypełnić formularz PIT-OP do pobrania tutaj. Poniżej filmowa instrukcja:
 
Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim Darczyńcom, którzy już przekazali 1% podatku na rzecz osób bez domu.
 
 
www.jasnagora.com