logo
Wtorek, 23 kwietnia 2024 r.
imieniny:
Ilony, Jerzego, Wojciecha – wyślij kartkę
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

Facebook
 
Drukuj
A
A
A
 
V Rajd dla Życia pod hasłem: W imię Ojca i Syna i Ducha Świętego
 


Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży Archidiecezji Lubelskiej w roku 2014 po raz pierwszy podjęło się organizacji rowerowego Rajdu dla Życia odbywającego się pod hasłem „W imię Ojca i Syna i Ducha Świętego”. 
 
Celem Rajdu dla Życia jest promocja Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego i obrona życia, zwłaszcza w momencie kiedy ta wartość w obecnych czasach jest podważana.
 
W miejscowościach przez które prowadzi trasa, bezpłatnie rozprowadzamy materiały pro life. Każdego roku rozprowadzane jest ponad 20.000 czasopism. 
W każdym roku uczestnikom towarzyszy obecność bł. Karoliny Kózkówny w znaku jej relikwii.
 
Na trasie organizowany jest także szereg konferencji prasowych oraz audycji radiowych i telewizyjnych. W ubiegłych latach rajd promowali Przemysław Babiarz, Wojciech Cejrowski i Radosław Pazura, udzielając swojego wizerunku. Piąty Rajd dla Życia promuje Muniek Staszczyk – wokalista zespołu T.Love.
 
Jednocześnie wyruszają 3 grupy rowerzystów: 
11 – 18 lipca: Hel – Zgorzelec |587 km (KSM Diecezji Legnickiej); 
14 – 21 lipca: Zgorzelec – Włodawa | 696 km (KSM Diecezji Ełckiej); 
15 – 23 lipca: Włodawa – Hel | 688 km (KSM Archidiecezji Lubelskiej)
 
5 Rajd dla Życia jest objęty patronatem Arcybiskupa Stanisława Budzika, Metropolity Lubelskiego, Radia eR oraz Gościa Niedzielnego.
 
***

Pierwszy Rajd w 2010 roku rozpoczął się w Międzyrzeczu i prowadził poprzez miejscowości związane z kultem pierwszych męczenników polskich, by zakończyć się w Giżycku na wzgórzu św. Brunona. Uczestnicy przejechali wówczas 672 km.
 
Drugi Rajd w 2011 roku prowadził Krzyżem przez Polskę. 30 czerwca z Zakopanego wyruszyła grupa, której trasa zakończyła się na Helu. Równocześnie 3 lipca z Giżycka do Międzyrzecza, śladami polskich męczenników, podążała druga grupa rajdowa. Miejsce spotkania był Toruń. Łączna długość trasy wyniosła 1605 km.
 
Trzeci Rajd przyjął kształt krzyża św. Andrzeja – przez Ojczyznę szlakiem sanktuariów maryjnych. Inicjatywa rozpoczęła się jednocześnie w Szczecinie i Krzeszowie 3. lipca, a zakończyła 14. lipca w Suwałkach i Krakowie. Przemierzono 1904 km – oba kierunki spotkały 10. lipca w Warszawie.
 
Czwarty Rajd dla Życia wystartował 14 lipca z sanktuarium św. Stanisława Kostki w Rostkowie, a zakończy się 7 dni później u błogosławionej Karoliny Kózkówny w Zabawie.