logo
Czwartek, 24 maja 2018 r.
imieniny:
Joanny, Zdenka, Zuzanny, Marii – wyślij kartkę
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 
Facebook
 
Drukuj
A
A
A
 
W Centocow, RPA - Triduum Paschalne i Niedziela Wielkanocna
 


Msza św. Wielkiego Czwartku rozpoczęła się o godz. 13.00. Przewodniczył jej o. Ignacy Stankiewicz, przełożony i proboszcz paulińskiej placówki w Centocow, diec. Umzimkulu, Południowa Afryka. Eucharystię koncelebrowali ojcowie David Vukani Dlamini i Paweł Kaczmarek. Po homilii miał miejsce obrzęd umywania nóg. 
 
Liturgii Wielkiego Piątku przewodniczył o. David Vukani Dlamini. W tym roku pogoda nie dopisała. Było zimno i deszczowo. Mimo trudnych warunków pogodowych przybyło bardzo dużo wiernych. Indywidualna adoracja krzyża trwała około półtorej godziny. 
 
W Wielką Sobotę pogoda była już łaskawa. Poświecenie ognia odbyło się na zewnątrz kościoła. Liturgii Paschalnej przewodniczył o. Ignacy Stankiewicz. Po poświeceniu wody chrzcielnej 62. osoby przyjęły sakrament Chrztu św. W tym roku wyjątkowo niewiele było dzieci do chrztu, głównie były to osoby dorosłe. 
 
W Niedzielę Wielkanocną o godz. 9.00, przy dźwiękach kościelnych dzwonów i pięknym śpiewie chóru wyruszyła procesja rezurekcyjna wokół świątyni. Mszy św. przewodniczył o. proboszcz o. Ignacy Stankiewicz, a homilię wygłosił o. David Vukani Dlamini. Pogoda w Wielkanoc była piękna, co przełożyło się na dużą liczbę wiernych. 
 
o. Ignacy Stankiewicz 
Centocow, Południowa Afryka
 
 
www.jasnagora.com