logo
Sobota, 20 kwietnia 2024 r.
imieniny:
Agnieszki, Amalii, Teodora, Bereniki, Marcela – wyślij kartkę
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

Facebook
 
Drukuj
A
A
A
 
Fr. Justin
Życie po życiu?
materiał własny
 


Życie po życiu?

Powszechną sensacje wzbudziły relacje ludzi, którzy znaleźli się już w poprzedzającej śmierć zapaści, lecz przywróceni zostali życiu. To, co mówią w swych doświadczeniach, wskazuje, że umieranie jest zazwyczaj nie tyle bolesne i pełne trwogi, ile przeniknięte radością i światłem. Czyż to nie może być pociechą dla wielu i łagodzić lęk przed śmiercią?

Tak, ale nie wnosi jednak nic nowego do kwestii, co dzieje się w samej śmierci i co następuje po niej. Nikt bowiem z tych, którzy wrócili do życia, jeszcze rzeczywiście nie umarł. Wszyscy stanęli wprawdzie na granicy, nie przekroczyli jednak jeszcze progu śmierci. Dla chrześcijanina odpowiedź na pytanie, czy istnieje życie po śmierci, przyjść może tylko od Boga - Pana życia i pełni życia. Ostateczna odpowiedź możliwa jest jedynie w wierze. Zarówno dla Starego, jak Nowego Testamentu nadzieja w obliczu śmierci i sięgająca poza śmierć nie jest czymś dodanym do wiary w Boga, ale jest ostateczna konsekwencja tej wiary. Życie wieczne w Chrystusie rozpoczyna się w wierze, nadziei i miłości już pośród tego życia jako moc opowiedzenia się za życiem, ale swoja pełnię znajduje w oglądaniu Boga twarzą w twarz (por. l Kor 13, 12).

Fr. Justin - "Rosary Hour"
http://www.rosaryhour.net/

 
Zobacz także
Fr. Justin
W naszej pięknej katolickiej modlitwie "Zdrowaś Maryjo" jest - tak mi się wydaje - jakaś niekonsekwencja, gdyż mówimy: "Zdrowaś", tzn. "Bądź zdrowa", "Życzę Ci zdrowia". Przecież Matka Boża jest w niebie, w chwale niebieskiej, najbliżej swego Syna, Boga Ojca i Ducha Świętego. Czyż nie mam racji?
 
Fr. Justin
Kiedyś byłam bardziej rygorystyczna, teraz sama nie wiem..... Np. całowanie po szyi, uchu dekolcie jest złe? Czy linię tego co dozwolone można przesunąć dalej, mówiąc że jeśli mężczyznę mozna dotykać po klatce piersiowej to i on może kobietę .... czy to jest granica czy jest wcześniej?
 
Jacek Salij OP
Czy miłość małżeńska ma szansę na to, żeby nie zblaknąć albo i zgasnąć po śmierci pierwszego z małżonków? Czy małżonkowie mogą mieć nadzieję, że w życiu wiecznym nie tylko się spotkają, ale że również w niebie nadal będą związani ze sobą oblubieńczą miłością? Co więcej – że dopiero w niebie ich miłość rozkwitnie?
 

___________________

 reklama
Działanie dobrych i złych duchów
Działanie dobrych i złych duchów
Krzysztof Wons SDS