logo
Środa, 12 sierpnia 2020 r.
imieniny:

Hilarii, Juliana, Lecha, Eupliusza – wyślij kartkę

Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 
 
Facebook
 
Drukuj
A
A
A
 
Fr. Justin
"Czarna Msza"
materiał własny
 


"Czarna Msza"

Moja znajoma pytała dwóch księży o znaczenie "czarnej Mszy". Pierwszy z nich odpowiedział, w niegdyś Msze za zmarłych nazywano "Msza czarną". Według drugiego "czarna Msza" to dzieło szatańskie. Proszę wyjaśnić mi, co rzeczywiście oznacza "czarna Msza"?

Obaj kapłani maja rację. Dawniej Mszę za zmarłych, tzw. Requiem, nazywano "Msza czarna", ponieważ używano w niej czarnych szat. Dziś nazywa sieja Msza Zmartwychwstania i stosuje się białe szaty. Zatem wyrażenie "czarna Msza" przeszło na określenie świętokradzkiej parodii Mszy, która odprawiają sataniczni apostaci lub niewierni. Jest to rzeczywiście "msza szatańska", innymi słowy: dzieło szatańskie. Używa się w niej wielu symboli, naczyń i szat z prawdziwej Mszy. Na różne wybredne i szokujące sposoby naśladuje się obrzędy mszalne. Istotnym elementem w tej diabelskiej grze jest konsekrowana Hostia, świętokradzko wyniesiona z kościoła, by ja zbezcześcić.

Trzeba z daleka trzymać się od wszelkich podejrzanych zgromadzeń, które mogą być powiązane z dziełem szatańskim. Należy też pamiętać, że szatan najbardziej działa wówczas, gdy nie "wierzy się" w jego istnienie lub się go zupełnie lekceważy. Winniśmy codziennie modlić się o to, by Bóg strzegł nas od wszelkich sztuczek i sideł szatańskich.

Fr. Justin - "Rosary Hour"
http://www.rosaryhour.net/

 
Zobacz także
Małgorzata Baran
Rozstrzyganie sporów w Kościele wymaga, posiadania własnego sposobu postępowania, opartego na dokładnie określonych zasadach. Proces kanoniczny, aby mógł spełniać stawiane przed nim zadania musi, więc zawierać jako warunek konieczny i nie odłączny serię formalności...
 
Małgorzata Baran
W gazetach często pisze się o króliku wielkanocnym. Czy Pan Jezus nie jest już Barankiem?
 
ks. Maciej Makuła SDB
Znamy go w Polsce jako nastoletniego świętego, patrona ministrantów. Jednak Dominika Savio we Włoszech, ale nie tylko, proszą o wstawiennictwo także kobiety spodziewające się dziecka, jak i małżeństwa, które starają się o nie. Dlaczego? To za sprawą pewnego wydarzenia z życia Dominika. Chcemy je przypomnieć...
 
 
___________________
 
 reklama
 
 
 

 

 
グッチバッグコピー グッチ財布コピー