logo
Piątek, 26 lutego 2021 r.
imieniny:
Bogumiła, Eweliny, Mirosława, Porfiriusza
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 
 
Facebook
 
Drukuj
A
A
A
 
Fr. Justin
"Czarna Msza"
materiał własny
 


"Czarna Msza"

Moja znajoma pytała dwóch księży o znaczenie "czarnej Mszy". Pierwszy z nich odpowiedział, w niegdyś Msze za zmarłych nazywano "Msza czarną". Według drugiego "czarna Msza" to dzieło szatańskie. Proszę wyjaśnić mi, co rzeczywiście oznacza "czarna Msza"?

Obaj kapłani maja rację. Dawniej Mszę za zmarłych, tzw. Requiem, nazywano "Msza czarna", ponieważ używano w niej czarnych szat. Dziś nazywa sieja Msza Zmartwychwstania i stosuje się białe szaty. Zatem wyrażenie "czarna Msza" przeszło na określenie świętokradzkiej parodii Mszy, która odprawiają sataniczni apostaci lub niewierni. Jest to rzeczywiście "msza szatańska", innymi słowy: dzieło szatańskie. Używa się w niej wielu symboli, naczyń i szat z prawdziwej Mszy. Na różne wybredne i szokujące sposoby naśladuje się obrzędy mszalne. Istotnym elementem w tej diabelskiej grze jest konsekrowana Hostia, świętokradzko wyniesiona z kościoła, by ja zbezcześcić.

Trzeba z daleka trzymać się od wszelkich podejrzanych zgromadzeń, które mogą być powiązane z dziełem szatańskim. Należy też pamiętać, że szatan najbardziej działa wówczas, gdy nie "wierzy się" w jego istnienie lub się go zupełnie lekceważy. Winniśmy codziennie modlić się o to, by Bóg strzegł nas od wszelkich sztuczek i sideł szatańskich.

Fr. Justin - "Rosary Hour"
http://www.rosaryhour.net/

 
Zobacz także
ks. Rafał Masarczyk SDS
Historia religii wysoko ceni wiarę Izraela jako przykład czystego monoteizmu. Wszystkie narody otaczające starożytny Izrael wierzyły w wielu bogów. Politeizm starożytnego Wschodu był zjawiskiem powszechnym, choć nie w każdym wypadku można uważać go za zupełne przeciwieństwo monoteizmu. Faraon Echnaton IV (XIV w. przed Chr.) w hymnie na cześć Słońca mówił: "Ty, jedyny boże, oprócz którego nie ma żadnego".
 
ks. Rafał Masarczyk SDS
Proszę mi wytłumaczyć częstość przyjmowania Komunii świętej. W naszym kościele mamy parę Mszy tego samego dnia i kilka osób przystępuje do Komunii na każdej z nich, rano i wieczorem? Czy tak wolno?
 
ks. Rafał Masarczyk SDS
Wigilijny opłatek stał się stałym elementem naszej Polskiej kultury, wszyscy wiemy do czego służy. Czasami możemy się dziwić, dlaczego w innych krajach ludzie nie łamią się opłatkiem. Tradycja wigilijnego opłatka ma swoje dwa źródła...
 
 
___________________
 
 reklama