logo
Poniedziałek, 30 listopada 2020 r.
imieniny:
Andrzeja, Maury, Ondraszka, Konstantego – wyślij kartkę
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 
 
Facebook
 
Drukuj
A
A
A
 
(Wirtualne) Seminarium Odnowy Wiary
 


Nie siedź sam na kwarantannie, zaproś Boga do swojego życia. Trwające na Jasnej Górze, od 26 września, Seminarium Odnowy Wiary zostało przeniesione do Internetu. Do wzięcia udziału w dziesięciotygodniowych rekolekcjach w formie online zachęcają organizatorzy, czyli członkowie Jasnogórskiej Wspólnoty Odnowy w Duchu Świętym „Kana”.

 

„W związku z wprowadzonymi w strefie czerwonej, w której znajduje się Częstochowa, obostrzeniami sanitarnymi nasze spotkania nie mogą odbywać się w tradycyjnej formule, ale nie oznacza to, że przerwaliśmy formację – mówi o. Piotr Stanikowski, paulin i opiekun „Kany” - Spotykamy się w sposób duchowy czyli łączymy się we wspólnym trwaniu na modlitwie tak jak apostołowie, którzy byli zebrani w wieczerniku razem z Maryją. Ten czas, który wspólnie przeżywamy i każdy z nas osobiście jest czasem osobistej modlitwy, osobistego spotkania z Bogiem. Rekolekcji nie możemy przeżywać we wspólnocie braci i sióstr, która gromadzi się na Halach w Kaplicy św. Józefa, ale czynimy to codziennie, kiedy rozważamy, medytujemy konkretny temat przeznaczony na dany tydzień w ramach Seminarium Odnowy Wiary”.

 

„W rekolekcje włączyć może się każdy i to w dowolnym momencie na przestrzeni tych dziesięciu tygodni – dodaje rekolekcjonista - Ktokolwiek miałby pragnienie dołączenia, wzięcia udziału w tym Seminarium może do nas napisać na stronie Kany Jasnogórskiej na Facebooku. My odpisujemy i przesyłamy na maila konspekty robocze na cały tydzień. Są to konkretne fragmenty z Pisma Świętego dotyczące danego tygodnia Seminarium, konkretne pytania do pracy również nad sobą, do odkrycia tego, co Duch Święty pokazuje mi w moim osobistym życiu, w moich relacjach, w moim zagubieniu i każdy dzień pracy, który trwa ok. 30 min kończy się zawsze modlitwą”.

 

Więcej informacji o Seminarium Odnowy Wiary uzyskać można na profilu facebookowym wspólnoty – Jasnogórska Kana, stronie internetowej www.kanajg.vot.pl, a także pisząc e-mail na adres - kana.jasnogorska@gmail.com.


www.jasnagora.com

 
 
 

 

 
 
グッチバッグコピー グッチ財布コピー