DRUKUJ
 
Nowy portal pielgrzymkowy doOjcaPio
 


W portalu można znaleźć praktyczne informacje, które pomogą w przygotowaniu i dobrym przeżyciu wyjazdu: przewodnik, galerie, wskazówki jak dojechać, przewidywane koszty, aktualności z San Giovanni Rotondo i Pietrelciny.

W zakładce „oferta” znajduje się baza danych o organizowanych pielgrzymkach do miejsc Ojca Pio. To praktyczna pomoc dla wszystkich zainteresowanych wyjazdem. Zapraszamy organizatorów – biura pielgrzymkowe, parafie, osoby indywidualne – do nadsyłania informacji o planowanych wyjazdach.

Portal doOjcaPio.pl to także wspomnienia i świadectwa. Jeśli byłeś u Ojca Pio i chcesz podzielić się swoim przeżyciem – przyślij nam swoją relację i zdjęcia z pielgrzymki, a w atrakcyjny sposób zamieścimy je na naszej stronie, by stały się świadectwem przemawiającym do wszystkich.

Biuro prasowe Braci Mniejszych Kapucynów http://www.kapucyni.pl/index.php

-------

Książka, która pomaga w poznaniu franciszkańskiego znaku Tau

Ma swoją głęboką duchowość zakorzenioną w Księdze Wyjścia i Ezechiela. Zapisała się w tradycji chrześcijańskiej i była szczególnie ukochana przez św. Franciszka z Asyżu – litera „Tau”. Czy tylko litera?

 W ostatnich latach obserwujemy zjawisko rozpowszechniania się krzyża Tau. Wystrugany w najprostszy sposób z drewna i zawieszony na zwyczajnym sznureczku, albo wykonany według mniej lub bardziej stylizowanego wzoru. Często stanowi pamiątkę po pobycie w Asyżu. Nie każdy noszący „taukę” wie, że symbol obecnie kojarzony jednoznacznie ze św. Franciszkiem jest literą należącą zarówno do alfabetu hebrajskiego, jak i greckiego, a zatem wspólną dwóm językom Biblii.
Książka napisana przez  włoskiego autora Mariano Bigi, objaśnia dlaczego Franciszek był związany z tym starożytnym symbolem tak bardzo, że sygnował nim listy, skąd wzięło się to przywiązanie, co dla niego oznaczał krzyż Tau i czy ma on związek ze stygmatami. Pomaga również zrozumieć skąd pochodzi symbolika tego znaku, jakie ma znaczenie w biblii i tradycji chrześcijańskiej, co na ten temat mówił św. Hieronim, a co św. Augustyn.
Warto zgłębić znaczenie i duchowość znaku Tau, aby nie był tylko ozdobą noszoną na ręce czy szyi, ale żeby był znakiem i świadectwem duchowego wyboru, i przeżywanych wartości. Niniejsza książka będzie w tym dobrą pomocą. Jest przeznaczona dla wszystkich, którym w jakikolwiek sposób bliska jest osoba Franciszka oraz jego ziemskie i duchowe przeżycia, szczególnie dla członków Franciszkańskiego Zakonu Świeckich i Młodzieży Franciszkańskiej.

Książkę można nabyć w internetowej księgarni wydawnictwa Serafin: www.e-serafin.pl