DRUKUJ
 
VIII Kurs doskonalenia jazdy dla kierowców biskupów
 


VIII kurs doskonalenia jazdy dla kierowców biskupów będzie miał miejsce 10 marca w Legionowie. Szkolenie przygotowuje MIVA Polska wraz z krajowym duszpasterzem kierowców ks. dr. Marianem Midurą. Poprowadzą je instruktorzy z Akademii Jazdy Opel i Akademii Jazdy Chevrolet.

Kierowcy biskupów spotkają się przed południem przy Skwerze Kard. Stefana Wyszyńskiego w Warszawie, skąd autobusem wyruszą do Centrum Szkolenia Policji w Legionowie. W trakcie kursu wysłuchają wykładów nt. nowoczesnych systemów bezpieczeństwa oraz udzielania pierwszej pomocy. Prócz tego wezmą udział w testach systemów bezpieczeństwa na torze szkoleniowym. W programie organizatorzy przewidzieli jazdę nowym modelem Opla Insignia oraz spotkanie z Jackiem Czachorem – mistrzem świata w rajdach terenowych, wielokrotnym mistrzem i wicemistrzem Polski w rajdach Enduro, dziewięciokrotnym uczestnikiem Rajdu Dakar. Powrót do Warszawy po zakończonym szkoleniu zaplanowano około godziny 16.30.

Decyzja o tym, żeby zorganizować kurs doskonalenia jazdy dla kierowców biskupów, zapadła po tragicznej śmierci biskupa Jana Chrapka. Biskup radomski zginął w 2001 roku w wypadku samochodowym. Wracał z Warszawy do Radomia, samochód prowadził sam. Od tej pory polscy biskupi zachowują zalecenie, by na dłuższych dystansach korzystać z usług kierowców. – Przez podobne akcje chcemy zminimalizować ryzyko powtórzenia się podobnej tragedii – mówi krajowy duszpasterz kierowców ks. Marian Midura. W poprzednim roku kurs odbywał się na terenie Instytutu Transportu Samochodowego w Warszawie. Po raz pierwszy zorganizowano wówczas szkolenia z ekojazdy.

***
MIVA (Mission Vehicle Association - stowarzyszenie na rzecz misyjnych środków transportu) od ponad 55 lat istnieje w Austrii, Szwajcarii, Holandii, Anglii, Słowenii, Słowacji, a nawet w Korei Południowej i USA. W Polsce działa od 2000 r. Jej celem jest przede wszystkim pomoc misjonarzom w zakupie środków transportu. MIVA Polska zajmuje się również poprawą bezpieczeństwa na krajowych drogach. Co roku na wiosnę inicjuje apele o ostrożną, bezpieczną i trzeźwą jazdę, a w maju organizuje Ogólnopolską Pielgrzymkę Kierowców na Jasną Górę. Dyrektorem Miva Polska jest obecnie ks. Jerzy Kraśnicki.

Zobacz także:
Miva Polska


(jl © Biuro Prasowe KEP 2009)
 
グッチバッグコピー グッチ財布コピー