DRUKUJ
 
Warszawa, 'Poruszyć Niebo i Ziemię'.
 


Zapowiedź cyklu:
http://www.youtube.com/watch?v=apklGl4uuuw
 
 W tym roku zdecydowaliśmy się postawić na najważniejsze i najbardziej aktualne tematy dotykające wartości i Kościoła.

”Zakneblowani?” to spotkanie na temat dwóch głośnych procesów sądowych, jakie lewicowe środowiska wytoczyły za obronę wartości katolickich. Naszymi gośćmi będą pozwani: ks. Marek Gancarczyk (proces „Gość Niedzielny” vs Alicja Tysiąc) i Joanna Najfeld (http://mamproces.pl ) oraz publicyści Franciszek Kucharczak i Bogdan Dziobkowski. Oprócz omówienia tych konkretnych spraw porozmawiamy o sposobach manipulacji w mediach i przypadkach dyskryminacji katolików w Polsce i na świecie.
”Zakneblowani?” czwartek 15 X , godz. 20.15, Aula im. Mickiewicza, Audytorium Maximum, Kampus Główny UW.

Zapowiedź: http://www.youtube.com/watch?v=9uBuspVfKcI

Trwa dyskusja w sejmie nad projektami ustaw w sprawie in vitro. Zapraszamy na debatę z udziałem autorów poszczególnych projektów : Jarosławem Gowinem (PO), Małgorzatą Kidawą-Błońską (PO), Markiem Balickim (Lewica), lekarzami prof. Romualdem Dębskimi dr Tadeuszem Wasilewskim oraz filozofem-publicystą Tomaszem Terlikowskim.
”Stawka większa niż życie: in vitro - za czy przeciw?” - środa 21 X, godz 20.15, Aula im. Mickiewicza, Audytorium Maximum, Kampus Główny UW.


 Tak jak w minionym roku będziemy też poszukiwać inspiracji do realizacji marzeń i starać się uwrażliwiać studentów na los innych ludzi. Tych problemów dotykać będą:
film „Podaj dalej”, wtorek 20 X, godz. 19.00, Aula VII, SGH i spotkania:

-  „Ekspedycja w głąb serca” Jan Mela, dr Aleksandra Cisłak, ks. Zbigniew Sobolewski (sekretarz generealny Caritas Polska), Urszula Jaworska (Fundacja Urszuli Jaworskiej), Łukasz Piecuch (Fundacja Przyjaciółka), Izabela Dyakowska (Centrum Wolontariatu),  czwartek 22 X, godz. 19.30, sala 134 , Politechnika Warszawska.

-  „Skok w marzenia” - Artur Partyka w rozmowie z Przemysławem Babiarzem, wtorek  3 XI, godz. 20.10, Aula Główna SGH.

 W listopadzie spróbujemy z kolei zmierzyć się z odpowiedziami na trudne pytania. Czy Jezus był grzecznym chłopcem? Dlaczego księżmi mogą być tylko mężczyźni i po co im celibat? Jakie jest naprawdę nauczanie Kościoła na temat seksu i antykoncepcji? Na te i wiele innych pytań odpowiedzi szukać będą m.in. księża Piotr Pawlukiewicz, Marek Dziewiecki i Marcos Andre oraz psycholog dr Szymon Grzelak.

 Konferencjom tradycyjnie towarzyszyć będą inne liczne wydarzenia - profesjonalne warsztaty (diagnoza talentu, wyznaczenie celów, wystąpienia publiczne, kreowanie wizerunku i szereg innych), zapisy do banku dawców szpiku, promocja wolontariatu, kursy pierwszej pomocy. W każdą niedzielę, o godz. 10.00 można słuchać audycji „Poruszyć Niebo i Ziemię” na antenie Radia Kampus (97,1 FM)

Szczegółowy program, sylwetki gości, informacje o dojeździe i inne szczegóły znajdą Państwo na stronie: http://pniz.solideo.pl

Organizatorzy „Poruszyć Niebo i Ziemię”