DRUKUJ
 
Jaki prezent na pierwszą Komunię Świętą?
 


Dyskusje na temat prezentów pierwszokomunijnych od kilku już lat dotyczą nie tylko rodziców i chrzestnych dzieci, które przygotowują się do pierwszej Komunii Świętej, ale zataczają szersze kręgi. Temat ten często przewija się wśród rozmów gości zapraszanych na tę piękną uroczystość, pojawia się także wśród nauczycieli, katechetów i proboszczów. Oczywiście często nawet wśród ludzi niekoniecznie bardzo religijnych pojawia się przekonanie, że prezent powinien być „trochę pobożny” – stąd złote łańcuszki i medaliki z Matką Bożą albo Jezusem czy Biblia dołączona do Play Station. Niestety, wielkiego wyboru wśród tych „pobożnych prezentów” nie ma. Poza różnego rodzaju albumowymi wydaniami historii Starego i Nowego Testamentu lub ozdobnie przygotowanymi egzemplarzami Biblii wydawnictwa katolickie nie mają zbyt wielu innych i ciekawych propozycji.

Dlatego na uwagę zasługuje propozycja wydawnictwa „Promyczek” z Nowego Sącza, które od wielu lat wydaje miesięcznik dla dzieci „Promyczek Dobra”. W ubiegłym roku wydawnictwo zaprezentowało propozycję prezentów  pierwszokomunijnych „jakich jeszcze nie było”. Propozycja związana jest z poszerzeniem działalności wydawnictwa o „Filmotekę Promyczka”. Dzięki współpracy wydawnictwa „Promyczek” z włoską telewizją RAI oraz amerykańskimi wytwórniami filmowymi NEST i CCC of America zostały wydane trzy serie filmów animowanych, które dzieci oglądają z prawdziwą przyjemnością.

Jako pierwsza ukazała się seria „O świętych dla dzieci”, którą dzieciom, a może jeszcze bardziej rodzicom poleca znakomity aktor Piotr Fronczewski. Jego ciepły głos przewija się prawie w każdym z 60 krótkich pięciominutowych filmów, dzięki którym dzieci mogą poznać życie sześćdziesięciu najpopularniejszych świętych.

Najpiękniejszym prezentem z proponowanych serii zapewne będą „Opowieści Biblijne ze Starego i Nowego Testamentu”. To 36 półgodzinnych filmów wydanych w dwóch bardzo estetycznie zaprojektowanych albumach. Filmy te w całości – z pełnym dubbingiem aktorskim – pojawiły się po raz pierwszy na polskim rynku. Część z nich ukazała się kilka lat wcześniej, a sześć odcinków emitowanych było w telewizji. W przygotowaniu wersji polskiej wzięli udział tacy znakomici aktorzy, jak: Jerzy Zelnik, Radosław Pazura czy nieżyjący już Krzysztof Kolberger.

Najnowszą propozycję Filmoteki Promyczka stanowi seria „Niezwykłe Opowieści”, w której, oprócz trzech filmów przybliżających objawienia Matki Bożej w Guadalupe, Lourdes i Fatimie, znalazły się bardzo ciekawie zrealizowane filmy o świętych (Patryku, Franciszku z Asyżu, Franciszku Ksawerym i św. Mikołaju) oraz o wielkich podróżnikach (Odyseuszu i Krzysztofie Kolumbie). Nieco odmienne w tematyce, ale również bardzo interesujące, są filmy o Ben Hurze i Aniele Stróżu.

Do każdej z tych serii dołączona jest specjalnie przygotowana, bogato zdobiona na tę okazję obwoluta oraz bardzo gustowna torebeczkę z dedykacją dla dziecka przeżywającego tę wielką uroczystość. Produkty można zamawiać telefonicznie oraz poprzez sklepy internetowe, do których łatwiej dotrzeć niż do tradycyjnych księgarni religijnych i sklepów z dewocjonaliami.

Więcej informacji na stronie: www.filmotekapromyczka.pl oraz w sklepie internetowym wydawnictwa: www.sklep.promyczek.pl

ks. Andrzej Mulka

 
グッチバッグコピー グッチ財布コピー