logo
Czwartek, 22 kwietnia 2021 r.
imieniny:
Łukasza, Kai, Nastazji, Epipodiusza, Leonida – wyślij kartkę
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 
 
Facebook
 
Drukuj
A
A
A
 
25. Ogólnopolski Konkurs Wiedzy Biblijnej - Poczuj radość Ewangelii!
 


Katolickie Stowarzyszenie „Civitas Christiana” z radością przystępuje do realizacji 25. Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Biblijnej dla uczniów szkół ponadpodstawowych.

 

Poczuj radość Ewangelii! Zapraszamy młodzież szkół ponadpodstawowych do udziału w XXV jubileuszowej edycji
Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Biblijnej.

 

Patronat honorowy nad tą inicjatywą w skali kraju objęli: ks. abp Wojciech Polak, Prymas Polski oraz ks. abp Stanisław Gądecki, Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski.

 

Tematyka tegorocznej edycji obejmie Księgę Ezechiela oraz Ewangelię według św. Jana wraz z wprowadzeniami, przypisami i komentarzami oraz słownikiem. Tekstem źródłowym jest Pismo Święte Starego i Nowego Testamentu (Edycja Świętego Pawła, 2011).


Konkurs przeprowadzony zostanie w trzech etapach: szkolnym (10 marca 2021 r.), diecezjalnym (21 kwietnia 2021 r.) oraz ogólnopolskim finale w Niepokalanowie (31 maja-1 czerwca 2021 r.).

 

Na laureatów czekają wspaniałe nagrody, a wśród nich indeksy na różne kierunki uczelni wyższych, zagraniczne pielgrzymki oraz cenne upominki rzeczowe. Uczyń pierwszy krok! Nie zwlekaj, masz czas do 26 lutego 2021 r.

 

Zapoznaj się z regulaminem i za pośrednictwem szkoły i zgłoś swój udział w XXV Ogólnopolskim Konkursie Wiedzy Biblijnej.

 

Dotychczas na nasze zaproszenie odpowiedziało 500 000 uczestników z 1500 szkół ponadpodstawowych. Dołącz do tego grona i poczuj radość Ewangelii!


Pomysłodawcą i organizatorem Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Biblijnej jest Katolickie Stowarzyszenie „Civitas Christiana” ogólnopolska organizacja formująca do dojrzałości w wierze oraz podejmująca inicjatywy, które promują katolicką naukę społeczną i krzewią wartości patriotyczne.


www.civitaschristiana.pl

 

Regulamin Konkursu znajduje się na stronie:
http://okwb.pl/

 

Więcej o konkursie na stronie Facebook