logo
Sobota, 20 sierpnia 2022 r.
imieniny:

Bernarda, Sabiny, Samuela, Sobiesława – wyślij kartkę

Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

Katoflix

Facebook
 
Drukuj
A
A
A
 
25 lat Caritas Archidiecezji Warszawskiej
 


W tym roku mija 25 lat od powstania Caritas Archidiecezji Warszawskiej. Główne uroczystości jubileuszowe zaplanowane zostały na 20 września. Rozpoczną się o godzinie 11.00 uroczystą mszą święta w Archikatedrze św. Jana Chrzciciela pod przewodnictwem Jego Eminencji Księdza Kardynała Kazimierza Nycza.

Następnie zaproszeni goście udadzą się na dziedziniec siedziby Caritas AW przy Krakowskim Przedmieściu, gdzie o godzinie 13.00 rozpocznie się druga część obchodów. W programie m.in. premiera filmu dokumentalnego „Daję to, co mam” w reż. Anny Brzezińskiej ukazującego aktualną działalność Caritas AW, wręczenie jubileuszowych dyplomów oraz ogłoszenie laureatów nagród HONORAT 2014. Uroczystości zakończy koncert w wykonaniu kwartetu Fuerte, tria d'Agitato i Agaty Zakrzewskiej oraz poczęstunek przygotowany przez Pierogarnię na Bednarskiej.
 
Z okazji jubileuszu wydana została książka „Z wyobraźnią miłosierdzia” poświęcona ćwierćwieczu funkcjonowania Caritas Archidiecezji Warszawskiej. Ukazuje ona historię Caritas AW w szerszym kontekście losów Caritas i Kościoła w Polsce.  Zawiera także ciekawy materiał naukowy – raport z przeprowadzonego w marcu 2014 roku badania pt. „Społeczne oblicze Caritas” poświęconego członkom Parafialnych Zespołów Caritas. Uruchomiliśmy również stronę jubileuszową ukazującą, w przystępny i efektowny sposób, działalność Caritas AW: www.5lat.warszawa.caritas.pl. Można na niej znaleźć między innymi klip wideo zwiastujący premierę filmu dokumentalnego „Daję to, co mam”, w reż. Anny Brzezińskiej.

Program
 
11.00 – Msza Święta w Archikatedrze św. Jana Chrzciciela
13.00 – rozpoczęcie uroczystości na dziedzińcu siedziby Caritas AW
(Krakowskie Przedmieście 62, wejście od ulicy Bednarskiej)
13.15 – projekcja filmu jubileuszowego
13.30 – wręczenie wyróżnień sprzymierzeńcom Caritas AW oraz wystąpienia
zaproszonych gości
14.00 – koncert
14.30 – poczęstunek