DRUKUJ
 
Dobra nadzieja przez radio
 


3. Pielgrzymka Radia RDN Małopolska i Radia RDN Nowy Sącz odbyła się w czwartek, 10 listopada na Jasnej Górze. W pielgrzymce udział wzięło blisko 200 pracowników wraz z rodzinami, słuchacze rozgłośni, a także członkowie Klubu Dobrze Nastawionych. W pielgrzymce wzięli udział także zaprzyjaźnieni z rozgłośnią pracownicy i prezesi firmy Taurus. 
 
„Przyjeżdżamy już po raz trzeci. Tradycją stało się, że 10 listopada, od 3 lat, organizujemy pielgrzymkę na Jasną Górę dla pracowników Radia, ich rodzin, a także słuchaczy – wyjaśnia ks. Jacek Miszczak, dyrektor rozgłośni RDN Małopolska i RDN Nowy Sącz – Prosimy Matkę Bożą o błogosławieństwo dla naszej diecezjalnej stacji radiowej, dla naszych rodzin. Modlimy się o to, abyśmy umieli przekazywać prawdę, abyśmy byli otwarci na działanie Ducha Świętego”. 
 
„Matko usłysz, Matko wysłuchaj, Matko ubłagaj” – to słowa Aktu Zawierzenia Matce Boskiej Częstochowskiej, które zostały wypowiedziane przez dyrektora rozgłośni ks. Jacka Miszczaka podczas Apelu Jasnogórskiego. 
 
„Zawierzam Ci Matko teraźniejszość i przyszłość naszej diecezjalnej rozgłośni, wszystkich pracowników i rodziny, słuchaczy i przyjaciół radia. W Twoim sercu składam troski i nadzieje. Naucz nas słuchać Twojego Syna i zawsze odpowiadać Bogu Fiat” – mówił podczas Apelu Jasnogórskiego ks. Jacek Miszczak, dyrektor obu rozgłośni. 
 
Pielgrzymkę na Jasną Górę rozpoczęła Msza św. w intencji pracowników radia i ich rodzin, a także słuchaczy i członków Klubu Dobrze Nastawionych, odprawiona o godz. 20.00 w Kaplicy Matki Bożej. Eucharystii przewodniczył ks. Krzysztof Orzeł, wicedyrektor rozgłośni. Zebranych witał ks. Jacek Miszczak. 
 
„To cudownie, że jesteśmy tutaj razem, że łączy nas wiara, nadzieja i miłość. Jak to cudownie, gdy do siebie możemy się uśmiechać. Patrzymy w tym samym kierunku, na Cudowny Obraz Królowej Polski - mówił w homilii ks. Krzysztof Orzeł - Przychodzimy dzisiaj do ciebie Królowo polskiej ziemi, aby powiedzieć ci szczerze: witaj, Maryjo, witaj w naszym diecezjalnym radiu, witaj w rodzinach naszych pracowników, słuchaczy, klubowiczów. Ale też ze skruchą chcemy stojąc przed Tobą w kończącym się Roku Miłosierdzia przeprosić za te wszystkie chwile w naszym życiu, kiedy nie chcieliśmy wypowiedzieć ani sercem, ani ustami do Ciebie i do drugiego człowieka tego jakże pięknego słowa: witaj”. 
 
Mszę św. i Apel transmitowało Radio RDN. 
 
W drodze na Jasną Górę pielgrzymi zatrzymali się w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach, gdzie pomodlili się Koronką do Miłosierdzia Bożego. 
 
„Radio ma się bardzo dobrze, mamy bardzo dobrą słuchalność – mówi ks. Jacek Miszczak, dyrektor rozgłośni RDN Małopolska i RDN Nowy Sącz – Na antenie Radia łączymy informacje lokalne z modlitwą – z tym, co najważniejsze w naszym życiu. W ostatnich tygodniach otworzyliśmy sklep, który jest dziękczynieniem za Rok Miłosierdzia – sklep, w którym ubogie rodziny mogą realizować talony, wymieniając je na artykuły spożywcze. To był bardzo piękny rok. Właśnie Jasna Góra jest tym miejscem, gdzie możemy zrobić podsumowanie. Rok, w którym przede wszystkim staraliśmy się pokazywać, czym jest Boże miłosierdzie, a także, czym jest miłosierdzie między ludźmi. Myślę, że tych form – i audycji, i takiego działania w praktyce, było bardzo dużo”. 
 
o. Stanisław Tomoń 
www.jasnagora.com
 
グッチバッグコピー グッチ財布コピー