DRUKUJ
 
Świętowanie urodzin metropolity katowickiego
 


W samo południe w piątek, 19 maja w katowickiej Archikatedrze Chrystusa Króla odprawiono Mszę św. z okazji urodzin metropolity górnośląskiego abp Wiktora Skworca. Podczas Eucharystii za 25 lat kapłaństwa dziękowali natomiast ksieża: Marek Gancarczyk, naczelny redaktor "Gościa Niedzielnego", Tomasz Jaklewicz, zastępca redaktora naczelnego "Gościa Niedzielnego" oraz Adam Sekściński, notariusz katowickiej kurii.
 
Pod przewodnictwem metropolity katowickiego abp Wiktora Skworca odprawiono w piątek w południe w katowickiej katedrze Eucharystię dziękczynną. Była sprawowana w dniu urodzin ordynariusza katowickiego. Podczas Mszy św. trzech księży dziękowało także za 25 kapłaństwa.
 
Homilię w czasie Eucharystii wygłosił ks. Marek Gancarczyk, redaktor naczelny "Gościa Niedzielnego". Przypomniał, jak ważna jest modlitwa za następców apostołów. - Kościół za biskupów modli się na każdej Mszy św. - mówił kaznodzieja. Dodał, że ta modlitwa w kontekście zdrady Judaszowej, zdrady Piotrowej i zdrad, które mają miejsce także dzisiaj jest źródłem siły dla biskupów.
 
Odwołując się do słów Ewangelii ks. Gancarczyk przypomniał, że moc pasterza wynika z mocy Jezusa "dlatego potrzebuje on naszej modlitwy". Redaktor naczelny "Gościa Niedzielnego" odwoływał się do słów Jezusa, który w kontekście zdrady mówi o miłości przyjaciół. - "Nikt nie ma większej miłości od tej, gdy ktoś życie swoje oddaje za przyjaciół swoich". Nie minęła doba od wypowiedzenia tych słów, a Jezus oddał życie za przyjaciół. Jak powiedział, tak zrobił - stwierdził ks. Gancarczyk.
 
- Jeśli łaska Boga i ludzka życzliwość idą w tym samym kierunku, to końcowym efektem jest sukces nieba - mówił ks. prał. Stanisław Gańczorz składając na koniec Mszy św. życzenia metropolicie katowckiemu oraz kapłanom przeżywającym 25 rocznicę święceń prezbiteratu. - Życzymy by wyróżniała Arcybiskupa Wiktora i 25-latków pasja Ewangelii, odwaga wiary i instynkt propagatio fidei - dodał.
 
Metropolita katowicki podczas Eucharystii dziękując za życzenia i modlitwę zapewnił, że on także pamięta o powierzonym mu Kościół.
 
Po zakończonej Mszy św. każdy mógł złożyć życzenia urodzinowe metropolicie katowickiemu, który przyjmował gości w kurii metropolitalnej.
 
 
www.archidiecezja.katowice.pl 
 
グッチバッグコピー グッチ財布コピー