DRUKUJ
 
Zawierzamy się sercu Maryi
 


Tradycyjnie w pierwszą sobotę miesiąca, na Jasnej Górze pielgrzymi z całej Polski zawierzyli się Najświętszej Maryi Królowej Korony Polski. 
 
Modlitwa Zawierzenia Niepokalanemu Sercu Maryi Królowej Polski trwa na Jasnej Górze od 16 lat. Spotkania organizuje działające przy Jasnej Górze Bractwo Najświętszej Maryi Panny Królowej Korony Polski. W tym roku Bractwo obchodzi jubileusz 300-lecia powstania. Główne obchody jubileuszowe zaplanowano na 8 września br., w święto Narodzenia Najśw. Maryi Panny. W ramach przygotowań jubileuszowych od stycznia trwa modlitwa nowennowa – w każdą pierwszą sobotę miesiąca. Rozważania przegotowujące do uroczystości prowadzi o. Kazimierz Maniecki, definitor generalny Zakonu Paulinów. 
 
Msza św. z zawierzeniem odprawiona została o godz. 18.30 w Kaplicy Matki Bożej. Eucharystii przewodniczył o. Roman Wit, opiekun duchowy Bractwa Najświętszej Mari Panny Królowej Korony Polski. Homilię wygłosił o. Jan Bednarz, administrator generalny Zakonu Paulinów. 
 
Przybyły grupy m.in. z: Istebnej, Krasnegostawu, Andrychowa, Terespola, Białej Podlaskiej, Krośnic, Opola, Piotrkowa Trybunalskiego, Inwałdu, Tomaszowa Lubelskiego, Wadowic, Kalwarii Zebrzydowskiej, Gdańska, Krakowa, Kalisza i Gliwic. 
 
„Rodzimy się jako ludzie, ale stajemy się przez całe życie chrześcijanami – mówił podczas homilii o. Jan Bednarz - Nie rodzimy się jako chrześcijanie, to jest zawsze proces stawania się, dorastania do daru dziecięctwa Bożego, dlatego, kiedy mówimy te słowa: jestem, jestem przy Tobie, jestem jako człowiek zobowiązany do przestrzegania praw ludzkich, do szacunku każdego człowieka, i to Bóg upomni się o każdą ludzką niesprawiedliwość i krzywdę przeze mnie zadaną. Jestem dalej jako chrześcijanin, to tym bardziej zobowiązuje, to, co być może wolno innym, nie chrześcijanom, tego nie wolno nam, bo jest jakiś kodeks wewnętrzny, jakaś dyscyplina sumienia, której jako chrześcijaninowi nie wolno przekroczyć, nie wolno zdradzić. Jestem dalej jako Polak. Tu, w tym miejscu, gdzie jest Ojczyzna moja, jestem po to, aby nie stracić tego dziedzictwa, któremu na imię Polska”. 
 
„Maryjo, Królowo Polski, jestem przy Tobie pamiętam. Pamiętam, że dane nam jest dziedzictwo 1050-letniej historii chrześcijaństwa w mojej Ojczyźnie, i tego dziedzictwa nie możemy zaprzepaścić, tego skarbu związanego z narodem, z którego wyrosła nasza kultura, bo naród żyje dzięki kulturze, nie dzięki polityce czy ekonomi – podkreślał paulin - Mamy wielki skarb wiary, skarb kultury, to są wielkie skarby jakby w naczyniach glinianych, ale przecież przez brak czujności możemy to stracić, dlatego czuwajmy. Dawniej czuwaliśmy, żeby wiatr ze wschodu nie zniszczył tożsamości narodu, a dziś czuwać mamy i pamiętać, że ten wiatr i z zachodu potrafi również rozmiękczać ludzkie sumienie i deprawować ludzkie serce”. 
 
Na zakończenie Mszy św. słowa Aktu Zawierzenia odczytał o. Roman Wit, a powtarzali wszyscy zebrani. 
 
Po Eucharystii wierni uczestniczyli w Nabożeństwie Majowym, po którym przed Cudownym Obrazem Matki Bożej jeden z uczestników spotkania – Jacek, oświadczył się Monice. „Monika przyjęła oświadczyny tu, przed Matką Bożą. To piękny moment dla tych, którzy tutaj Matce Bożej zawierzyli swoje życie. Gratulacje i błogosławieństwo niech im towarzyszy” – pogratulował o. Roman Wit. 
 
 
Na Jasnej Górze zawierzenia Niepokalanemu Sercu Maryi Królowej Polski mają miejsce w każdą pierwszą sobotę miesiąca: 
 
16.45 – Otwarcie kaplicy św. Józefa – możliwość nabycia Aktów Zawierzenia 
17.00 – Spotkanie formacyjne w kaplicy św. Józefa (lub w sali o. Augustyna Kordeckiego) 
18.30 – Msza św. z Zawierzeniem w Kaplicy Cudownego Obrazu na Jasnej Górze (internetowa transmisja na żywo - bractwokrolowejpolski.pl) 
19.15 – Konferencja maryjna ze świadectwami w kaplicy św. Józefa i odbiór złożonych Aktów Zawierzenia 
21.00 - Apel Jasnogórski 

o. Stanisław Tomoń 
 
www.jasnagora.com 
 
グッチバッグコピー グッチ財布コピー