DRUKUJ
 
Teologia dla zabieganych
 


„Teologia dla zabieganych” - nowa propozycja Papieskiego Wydziału Teologicznego:
 
w ciągu czterech semestrów można poznać odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania związane z Biblią, z fundamentami wiary i chrześcijańskim stylem życia we współczesnym świecie. W zajęciach mogą uczestniczyć osoby pełnoletnie bez względu na wiek, wykształcenie i miejsce zamieszkania, zarówno animatorzy wspólnot jak i osoby poszukujące swojej indywidualnej drogi do Boga. Zgłoszenia do 30 września.
 
Czy Kościół jest „sztywny”, a Duch spontaniczny? Czy objawienia to histeria? Czy istnieje prawda w innych religiach? Warto o to zapytać. Papieski Wydział Teologiczny w Warszawie ma propozycję dla tych, którzy chcą wiedzieć więcej o Bogu, ale nie mają kogo zapytać. Od nowego roku akademickiego uruchamia studium „Teologia dla zabieganych”.
 
To akademicki kurs wiary i teologii, skierowany do wszystkich dorosłych bez względu na wiek, wykształcenie i miejsce zamieszkania. Jego największą zaletą jest to, że porusza problemy nurtujące wielu katolików: czy zło na świecie jest konieczne, jak pogodzić cierpienie i chwałę Bożą? dlaczego Bóg jest w trzech osobach? czy niebo jest nudne? czy ekumenizm jest nam potrzebny?
 
W ciągu czterech semestrów będzie można poznać odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania związane z Biblią, z fundamentami wiary i chrześcijańskim stylem życia we współczesnym świecie.
 
Odpowiadać na nie będą bibliści i teolodzy m.in. s. dr Judyta Pudełko PDDM, ks dr Grzegorz Strzelczyk, o. dr Wacław Królikowski SJ, ks. prof. Krzysztof Bardski.
 
Zajęcia potrwają cztery semestry i będą odbywały się w głównym budynku uczelni przy ul. Dewajtis 3 w Warszawie. Zaplanowano je na dwie soboty w miesiącu, po dwa wykłady (w godz.: 9.30-11.00 i 11.20-12.50).
 
Zgłoszenia przyjmowane są do 30 września. Koszt semestru: 200 zł.
 
Szczegółowe informacje na: www.pwtw.pl.
 
„Gość Warszawski”/www.archwwa.pl
 
グッチバッグコピー グッチ財布コピー