DRUKUJ
 
Zakończenie pielgrzymowania Szlakiem ks. Sopocki A.D. 2018
 


W niedzielę, 23 września, o godz. 17.30, po Mszy św. celebrowanej przez ks. prał. Romana Balunowskiego, proboszcza parafii pw. Świętej Rodziny, w kaplicy Sióstr Jezusa Miłosiernego przy ul. Poleskiej, mieszkańcy Białegostoku wzięli udział w procesji z relikwiami Błogosławionego Michała Sopoćki. Kaplica sióstr jest miejscem szczególnie bliskim ks. Michałowi Sopoćce - tu posługiwał i pracował na rzecz kultu Miłosierdzia Bożego w ostatnich latach swojego życia. 
 
Procesję, będącą jednocześnie ostatnim etapem pielgrzymowania białostockim Szlakiem „Śladami bł. ks. Michała Sopoćki” do Sanktuarium Miłosierdzia Bożego, rozpoczęła modlitwa poprowadzona przez ks. proboszcza Romana Balunowskiego.
 
W roku 10. rocznicy beatyfikacji księdza Michała Sopoćki, Stowarzyszenie Czcicieli Miłosierdzia Bożego Archidiecezji Białostockiej „Michael” zorganizowało pielgrzymowanie Szlakiem „Śladami Bł. Ks. Michała Sopoćki” w sposób szczególnie uroczysty; do prowadzenia modlitwy na poszczególnych etapach zostały zaproszone różne wspólnoty katolickie działające przy białostockich parafiach leżących na trasie Szlaku. Uczestnicy procesji z relikwiami Błogosławionego modlili się słowami Koronki do Bożego Miłosierdzia. Modlitwie towarzyszyły rozważania ks. Michała Sopoćki o Duchu Świętym prowadzone przez siostry Jezusa Miłosiernego oraz śpiew pieśni do Miłosierdzia Bożego.
 
Czciciele Miłosierdzia Bożego nieśli znak pielgrzymowania Szlakiem „Śladami Bł. Ks. Michała Sopoćki”. W procesji udział wzięli kapłani parafii pw. Świętej Rodziny, Sanktuarium Miłosierdzia Bożego, siostry Jezusa Miłosiernego oraz liczne grono mieszkańców miasta. 
 
Na zakończenie procesji ks. Kanonik Roman Balunowski odmówił w Sanktuarium, stanowiącym urzeczywistnienie gorących pragnień i dążeń ks. Michała Sopoćki, Litanię do Błogosławionego ks. Michała Sopoćki oraz udzielił błogosławieństwa przenajświętszym Sakramentem zgromadzonym wiernym.
 
Procesja z relikwiami Błogosławionego z kaplicy Sióstr Jezusa Miłosiernego do Sanktuarium Miłosierdzia Bożego, stanowiąca ostatni etap pielgrzymowania szlakiem Jego śladami, otwiera uroczystości dziękczynne za beatyfikację księdza Michała Sopoćki, Patrona Białegostoku – Miasta Miłosierdzia.
 
W sanktuarium w tym dniu rozpoczęły się Misje Święte, prowadzone przez Misjonarzy Pallotynów. Misje zakończą się w niedzielę 30 września. W ostatnim dniu Misji Świętych, o godz. 15.00, mszy świętej z okazji 10. lecia beatyfikacji ks. Michała Sopoćki przewodniczyć będzie Abp Tadeusz Wojda.
 
tekst: Monika Syczewska 
fot. Jerzy Rojecki
www.archibial.pl 
 
グッチバッグコピー グッチ財布コピー