logo
Czwartek, 18 sierpnia 2022 r.
imieniny:

Bogusława, Bronisława, Ilony, Heleny, Agapita – wyślij kartkę

Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

Katoflix

Facebook
 
Drukuj
A
A
A
 
311. Warszawska Pielgrzymka Piesza wyruszy na Jasną Górę. Kard. Nycz zaprasza również Ukraińców
 


W specjalnym wideoprzesłaniu kard. Kazimierz Nycz poprosił pątników Warszawskiej Pieszej Pielgrzymki, aby w drodze na Jasną Górę pamiętali o modlitwie w intencji pokoju w Ukrainie. Metropolita warszawski zaprosił do pielgrzymowania również Ukraińców mieszkających w Polsce.


Warszawska Pielgrzymka Piesza wyruszy na Jasną Górę 6 sierpnia z sanktuarium Jasnogórskiej Matki Życia. Jej historia sięga 1717 roku, gdy pątnicy po raz pierwszy pielgrzymowali na Jasną Górę, prosząc o zatrzymanie epidemii dżumy.

 

W wideoprzesłaniu do pielgrzymów metropolita warszawski podkreślił, że Warszawska Pielgrzymka Piesza jest „matką wszystkich pielgrzymek, które w Polsce narodziły się w czasie pierwszej Solidarności” .

 

Kard. Nycz zachęcił pątników, aby w drodze pamiętali o modlitwie w intencji pokoju na Ukrainie. – Wojna wypowiedziana przez Rosję Ukrainie – niewinnemu krajowi, może się rozlać na całą Europę – przestrzegał. Matka Boża w takich momentach jest nam szczególnie potrzebna, jako orędowniczka i pośredniczka – podkreślił metropolita warszawski.

 

“Trzeba, żebyśmy to wszystko zanosili na Jasną Górę”. Kard. Nycz zapowiedział, że pielgrzymka będzie również dziękczynieniem za beatyfikację kard. Stefana Wyszyńskiego.

 

– Zarówno Prymas Tysiąclecia, jak i Matka Elżbieta Róża Czacka potrzebni są nam, jako patroni na nasze trudne czasy. Współczesny świat gubi się w warstwie aksjologicznej, warstwie wartości – dotyczy to zwłaszcza ludzi młodych. Trzeba, żebyśmy to wszystko zanosili na Jasną Górę i przedstawiali Bogu przez wstawiennictwo Matki Najświętszej i polskich świętych – stwierdził kard. Nycz.

 

Kard. Nycz zaprasza do pielgrzymowania Ukraińców

 

– Zapraszam naszych braci z Ukrainy mieszkających w Polsce, aby na miarę swoich przekonań, swojej wiary włączyli się w pielgrzymowanie na Jasną Górę – zakończył metropolita warszawski.

 

Zapisy na pielgrzymkę będą prowadzone w kościele przy ul. Długiej od 1 do 6 sierpnia jak i na stronie https://www.warszawa.paulini.pl/

 

archwwa.pl