DRUKUJ
 
Wirtualna Pielgrzymka Szkoły Medialnej w Toruniu
 


Na Jasnej Górze odprawiona została Msza św. w ramach duchowej, 13. Pielgrzymki Wyższej Szkoły Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu do Częstochowy. W tym roku pielgrzymka odbyła się w zmienionej formie – do sanktuarium 23 marca przyjechał rektor WSKSiM o. Zdzisław Klafka oraz przedstawiciele wspólnoty akademickiej. Mszy św. o godzinie 13.30 przewodniczył abp Wacław Depo, metropolita częstochowski.

 

„Społeczność akademicka naszej uczelni po raz 13. już pielgrzymuje do stóp Królowej Polski z okazji nadchodzącego Dnia Świętości Życia – przypomniał na wstępie Mszy św. o. rektor Zdzisław Klafka - Nie takiego scenariusza sobie wyobrażaliśmy. Wokół nas szaleje pandemia, która obnaża kruchość i niewystarczalność ludzkiego postępu. Słusznie podjęte przez nasz polski rząd środki ostrożności sprawiły, że ta nasza pielgrzymka naprawdę ma szczególny wymiar duchowy, bo przecież wszyscy studenci naszej uczelni, wykładowcy, rodzice, absolwenci pozostali w swych domach, które w tych dniach w całej Polsce stały się niejako domowymi Kościołami, i dzięki falom Radia Maryja i Telewizji Trwam łączą się duchowo z nami, będącymi tylko skromnymi reprezentantami tej wspólnoty akademickiej – aby za wstawiennictwem naszej Królowej Polski modlić się do miłosiernego Boga o uszanowanie w naszej Ojczyźnie daru życia od momentu poczęcia aż do naturalnej śmierci. A teraz dodatkowo chcemy się też modlić o przywrócenie zdrowia wszystkim zarażonym koronawirusem i o ustanie tej epidemii w naszej Ojczyźnie i na całym świecie”.

 

„Biorąc pod uwagę rzeczywistość świata zagrożonego globalnie epidemią koronawirusa, z głęboką wiarą i nadzieją usłyszeliśmy przesłanie proroka Izajasza o Bogu, który daje obietnice nowych niebios i nowej ziemi, gdzie nie będzie w nich odgłosu płaczu ani krzyków narzekania, ani śmierci” – mówił abp Wacław Depo, metropolita częstochowski, w homilii podczas Mszy św.

 

„’Musicie być mocni drodzy bracia i siostry’ - wołał na Krakowskich Błoniach w czerwcu 1979 roku Jan Paweł II. ‘Musicie być mocni mocą tej wiary, nadziei i miłości świadomej, dojrzałej i odpowiedzialnej, która pomaga nam podejmować wielki dialog z człowiekiem i ze światem zakorzeniony w dialogu z Bogiem samym, Ojcem przez Syna w Duchu Świętym’. Wierzymy w słowo i moc łaski, które przyniósł Chrystus i dlatego z ufnością przez wstawiennictwo Maryi w tej duchowej już 13. Pielgrzymce, droga wspólnoto szkoły, przynosimy intencje zarówno prawa do życia nienarodzonych, jak również wszystkich zagrożonych epidemią, wszystkich wspomagających ich w chrobocie, abyśmy usłyszeli z nadzieją: ,Idźcie. Otrzymaliście dar życia nowego w Chrystusie przez Maryję’” – podkreślił abp Wacław Depo.

 

o. Stanisław Tomoń
jasnagora.com

 
グッチバッグコピー グッチ財布コピー