DRUKUJ
 
Akcja Katolicka posadziła dąb na setne urodziny Jana Pawła II
 


We wspomnienie św. Pawła VI w ogrodach Domu Arcybiskupów Warszawskich członkowie Akcji Katolickiej posadzili dąb z okazji setnych urodzin Papieża Polaka. Drzewo będzie przypominało gospodarzom tego miejsca, gościom i osobom zwiedzającym o Janie Pawle II, który bywał tu jako biskup, kardynał i papież" - podkreśliła Elżbieta Olejnik, prezes Akcji Katolickiej Archidiecezji Warszawskiej.


Dąb to synonim trwałości, siły i przeciwstawiania się burzom dziejowym zarówno historycznym, jak i przyrodniczym. – Ten dąb, który zasadzimy będzie przypominał gospodarzom tego miejsca, gościom i osobom zwiedzającym o Janie Pawle II, który bywał tu jako biskup, kardynał i papież, który świadectwem swego życia uczył nas, jak być gorliwym i uczciwym patriotą, człowiekiem prawego sumienia oraz jak kochać Boga – podkreśliła Elżbieta Olejnik

Członkowie Akcji Katolickiej posadzili dąb w dzień liturgicznego wspomnienia Pawła VI, co – jak podkreślił bp Piotr Jarecki – mówi o ciągłości nauczania Kościoła również w kwestii tego stowarzyszenia. – Dzięki papieżowi Pawłowi VI Akcja Katolicka odrodziła się w Polsce, mówił, że trzeba, aby na nowo odżyła – dodał.

 

Bp Jarecki zauważył, że nauczanie obu papieży uzupełniało się. – Jan Paweł II bardzo często wracał do przedwojennej Akcji Katolickiej, natomiast Paweł VI troszczył się o nadanie stowarzyszeniu kształtu odpowiadającego wyzwaniom współczesności – mówił.

 

Papież Paweł VI podkreślał, że “najłatwiej jest ewangelizować za oceanami, a najtrudniej we własnym środowisku”. – Patron dzisiejszego dnia apelował o rodzinne członkostwo w Akcji katolickiej, a Jan Paweł II podnosił problem braku młodych ludzi w stowarzyszeniu – dodał.

 

Dąb przypomina, mówił biskup pomocniczy, o najważniejszym charyzmacie Akcji Katolickiej, którym jest wszczepienie się organizacji w rzeczywistość Kościoła. – Żadna inna organizacja nie powinna mieć większego, bardziej autentycznego sensus ecclesiae, jakim jest właśnie Akcja Katolicka i o tym musimy ustawicznie sobie przypominać. Trzeba aby ten charyzmat przejmowało młode pokolenie – dodał bp Jarecki.

 

archwwa.pl

 
グッチバッグコピー グッチ財布コピー