KATOLIK.pl - Portal katolicki dla wierzących, wątpiących i poszukujących
DRUKUJ
 
Dziś przypada rocznica śmierci kard. Stanisława Hozjusza
 


Postulacja procesu beatyfikacyjnego przygotowała bloga, Instagrama i Facebooka poświęcone warmińskiemu kardynałowi.

 

Kardynał Hozjusz jest pochowany w Rzymie w Bazylice Najświętszej Maryi Panny na Zatybrzu. W diecezji wciąż odkrywamy bogactwo jego osoby, nauczania i oczekujemy na beatyfikację. – To wybitny mąż Kościoła polskiego renesansu, znany także poza granicami naszego kraju. Ceniony przez wielu sobie współczesnych jako mądry pasterz i teolog, nieustępliwy obrońca wiary, mecenas nauki, wrażliwy dobroczyńca – mówi ks. dr Paweł Romański, postulator procesu beatyfikacyjnego.

 

W celu przybliżenia osoby kard. Stanisława Hozjusza postulacja postanowiła rozpropagować informację o jego osobie i dziele. Wybrano tym razem środki społecznego przekazu. Od maja 2019 roku można obserwować sługę Bożego na Instagramie, a od listopada poznawać go na blogu (www.kardynalhozjusz.com), gdzie znajdziemy o nim najwięcej informacji. Również można obserwować działania postulacji na Facebooku.


– Poprzez słowo, fotografię, wpisy blogowe i krótkie cytaty mamy możliwość małymi krokami odkrywać życie, duchowość i nauczanie sługi Bożego, poznawać miejsca z nim związane czy zastanowić się nad słowem Bożym. Mamy nadzieję, że dzięki tej formie postać sługi Bożego stanie się dla wielu z nas bliższa, a jego przesłanie zainspiruje nas do większej przyjaźni z Bogiem – mówi ks. Paweł.

 

W 2009 r. rzymska Kongregacja Spraw Kanonizacyjnych przyjęła całą dokumentację w sprawie heroiczności cnót sługi Bożego kard. Stanisława Hozjusza przygotowaną przez Archidiecezję Warmińską. Obecnie trwa przygotowanie „Pozycji o życiu, famie świętości i heroiczności cnót Sługi Bożego”.

 

Ks. Dariusz Sonak/Instytut Gość Media
www.archwarmia.pl

 
グッチバッグコピー グッチ財布コピー