KATOLIK.pl - Portal katolicki dla wierzących, wątpiących i poszukujących
DRUKUJ
 
Sanktuarium w Kalwarii Pacławskiej Bazyliką Mniejszą!
 


Dekretem Stolicy Apostolskiej z dnia 16 lipca 2020 r. Kościół Znalezienia Krzyża Świętego w Kalwarii Pacławskiej, przy którym w XVII w. erygowano Sanktuarium Męki Pańskiej i Matki Bożej, na prośbę metropolity przemyskiego abpa Adama Szala oraz władz zakonnych naszej prowincji, został podniesiony do godności Bazyliki Mniejszej.


W ponad 350-letniej historii tego słynnego sanktuarium w Polsce, fakt ten otwiera nową kartę dziejów. Jest to również ukłon Stolicy Apostolskiej w stronę milionów pielgrzymów, którzy tutaj od wieków modlitwą się przed Cudownym Obrazem Matki Bożej Kalwaryjskiej i przemierzają kalwaryjskie Dróżki Męki, Śmierci i Zmartwychwstania naszego Zbawiciela, Jezusa Chrystusa oraz Jego Chwalebnej Matki.

 

W czasie tegorocznego Wielkiego Odpustu Kalwaryjskiego (11-15 sierpnia), tę radosną wieść ogłosi Ludowi Bożemu, który w tych dniach bardzo licznie gromadzi się na Kalwaryjskim Wzgórzu, abp Salvatore Pennacchio, Nuncjusz Apostolski w Polsce.

 

Centralne uroczystości odbędą się 13 sierpnia 2020 r. o godz. 18.00 i wówczas to Nuncjusz Apostolski w Polsce, w obecności biskupów metropolii przemyskiej, odczyta dekret podnoszący kalwaryjską świątynię do godności Bazyliki Mniejszej.

 

Uwieńczeniem uroczystości będzie prawykonanie Oratorium kultu czci św. Jana Pawła II z okazji 100. rocznicy urodzin Wielkiego Papieża – "Otwórzcie drzwi Chrystusowi".

 

W imieniu Wspólnoty Ojców Franciszkanów oraz licznych pielgrzymów, serdecznie zapraszamy do udziału w tym historycznym wydarzeniu. Po ponad 350-letnich dziejach kalwaryjskiego sanktuarium, tegoroczny Wielki Odpust w Kalwarii Pacławskiej, z pewnością będzie miał ogromną rangę, a jednocześnie wpisze się w dzieje naszej archidiecezji i całego Podkarpacia.

 

Franciszkanie z Kalwarii Pacławskiej

franciszkanie.pl

 
グッチバッグコピー グッチ財布コピー