DRUKUJ
 
(Wirtualne) Seminarium Odnowy Wiary
 


Nie siedź sam na kwarantannie, zaproś Boga do swojego życia. Trwające na Jasnej Górze, od 26 września, Seminarium Odnowy Wiary zostało przeniesione do Internetu. Do wzięcia udziału w dziesięciotygodniowych rekolekcjach w formie online zachęcają organizatorzy, czyli członkowie Jasnogórskiej Wspólnoty Odnowy w Duchu Świętym „Kana”.

 

„W związku z wprowadzonymi w strefie czerwonej, w której znajduje się Częstochowa, obostrzeniami sanitarnymi nasze spotkania nie mogą odbywać się w tradycyjnej formule, ale nie oznacza to, że przerwaliśmy formację – mówi o. Piotr Stanikowski, paulin i opiekun „Kany” - Spotykamy się w sposób duchowy czyli łączymy się we wspólnym trwaniu na modlitwie tak jak apostołowie, którzy byli zebrani w wieczerniku razem z Maryją. Ten czas, który wspólnie przeżywamy i każdy z nas osobiście jest czasem osobistej modlitwy, osobistego spotkania z Bogiem. Rekolekcji nie możemy przeżywać we wspólnocie braci i sióstr, która gromadzi się na Halach w Kaplicy św. Józefa, ale czynimy to codziennie, kiedy rozważamy, medytujemy konkretny temat przeznaczony na dany tydzień w ramach Seminarium Odnowy Wiary”.

 

„W rekolekcje włączyć może się każdy i to w dowolnym momencie na przestrzeni tych dziesięciu tygodni – dodaje rekolekcjonista - Ktokolwiek miałby pragnienie dołączenia, wzięcia udziału w tym Seminarium może do nas napisać na stronie Kany Jasnogórskiej na Facebooku. My odpisujemy i przesyłamy na maila konspekty robocze na cały tydzień. Są to konkretne fragmenty z Pisma Świętego dotyczące danego tygodnia Seminarium, konkretne pytania do pracy również nad sobą, do odkrycia tego, co Duch Święty pokazuje mi w moim osobistym życiu, w moich relacjach, w moim zagubieniu i każdy dzień pracy, który trwa ok. 30 min kończy się zawsze modlitwą”.

 

Więcej informacji o Seminarium Odnowy Wiary uzyskać można na profilu facebookowym wspólnoty – Jasnogórska Kana, stronie internetowej www.kanajg.vot.pl, a także pisząc e-mail na adres - kana.jasnogorska@gmail.com.


www.jasnagora.com

 
グッチバッグコピー グッチ財布コピー