DRUKUJ
 
Tytka charytatywna 2020
 


20 tysięcy specjalnych toreb przekazała do wszystkich parafii w archidiecezji łódzkiej Caritas Archidiecezji Łódzkiej, zapraszając do włączenia się w ogólnopolską akcję wsparcia najuboższych, w okresie poprzedzającym Światowy Dzień Ubogich.

 

Tytka charytatywna to papierowa torba, którą wypełniamy żywnością lub artykułami chemicznymi i przynosimy z powrotem do parafii przed 15 listopada (Światowy Dzień Ubogich). Zebrane w ten sposób dary mogą być przekazane ubogim w parafii w postaci paczek. Niech to nasze zaangażowanie będzie spełnieniem prośby papieża Franciszka, o otwarcie się na wspólnotę z biednymi i na każdą formę solidarności z nimi, jako konkretny znak braterstwa.

 

W poprzednich edycjach akcji zebrano w całej Polsce ponad 100 tysięcy tytek, które trafiły do najbardziej potrzebujących. W archidiecezji łódzkiej tytki trafiły do podopiecznych Parafialnych Zespołów Caritas i grup charytatywnych w parafiach oraz do podopiecznych Caritas w postaci paczek oraz ciepłych posiłków przygotowanych z zebranych w ten sposób produktów.

 

Jeśli nie ma możliwości wypełnienia tytki w tradycyjny sposób, można wypełnić wirtualną tytkę charytatywną. Zebrane w ten sposób datki łódzka Caritas przeznaczy na zakup żywności dla najuboższych.

 

http://dobromat24.pl/produkt/tytka-charytatywna-2020/


tekst: Tomasz Kopytowski
www.archidiecezja.lodz.pl

 
グッチバッグコピー グッチ財布コピー