DRUKUJ
 
Kard. Kasper otrzyma doktorat honorowy Papieskiej Akademii Alfonsiana
 


Niemiecki kardynał kurialny Walter Kasper otrzyma 20 listopada doktorat honoris causa Papieskiej Akademii Alfonsiana w dziedzinie teologii moralnej – podała 14 bm. włoska agencja katolicka SIR. Uroczystość wręczenia tego wyróżnienia 87-letniemu purpuratowi za jego „bezsporny wkład w tematykę miłosierdzia” odbędzie się w rzymskiej siedzibie tej instytucji. Kardynał był w latach 2001-10 przewodniczącym Papieskiej Rady Popierania Jedności Chrześcijan.

 

Ceremonia będzie transmitowana na żywo w Internecie. Po powitaniu przez rektora Akademii o. prof. Alfonso Amarante laudację wygłosi o. Michael Brehl, redemptorysta z Kanady, po czym referat – lectio magistralis – przedstawi nowy doktor honorowy, który następnie odbierze dyplom, ogłaszający przyznanie mu wyróżnienia.

 

Założona w 1949 i prowadzona do dzisiaj przez redemptorystów Accademia Alfonsiana – Wyższy Instytut Teologii Moralnej jest znaną na świecie placówką naukowo-badawczą specjalizującą się szczególnie w tym dziale teologii. Ukończyło ją wiele czołowych postaci Kościoła katolickiego, w tym liczni kardynałowie i biskupi. Są w tym gronie także Polacy, m.in. arcybiskupi i biskupi Wojciech Polak, Andrzej Dziuba, Józef Wróbel i Szczepan Wesoły. Nasi rodacy byli i są również wśród kadry nauczającej Instytutu, a jego rektorem w latach 2013-18 był polski redemptorysta o. Andrzej Wodka.

 

zyciezakonne.pl

 
グッチバッグコピー グッチ財布コピー