DRUKUJ
 
Organowy Koncert Kolęd w Olsztynie
 


W konkatedrze św. Jakuba w Olsztynie odbył się koncert kolęd. Na organach zagrał ks. Mateusz Spakowski.
Każdego roku w bazylice katedralnej św. Jakuba w Olsztynie odbywał się koncert kolęd i pastorałek, podczas którego występowali najlepsi artyści z regionu. W tym roku taki koncert ze względu na obostrzenia sanitarne nie mógł się odbyć, ale kolęd nie mogło zabraknąć.

 

– Dziś wystąpi może nie najbardziej profesjonalny, ale na pewno jeden z większych chórów, ponieważ mam nadzieję, że do wspólnego śpiewania dołączą wszyscy wierni – mówił przed koncertem ks. Mateusz Spakowski.

– Kolędy nie tylko opowiadają o wspaniałym wydarzeniu, ale również od najmłodszych lat kojarzą nam się z Bożym Narodzeniem, niepowtarzalną atmosferą tych świąt, z kolacją wigilijną w gronie rodzinnym i wspólnym pójściem na pasterkę. To są wspaniałe wspomnienia, same dobre rzeczy i dlatego właśnie tak kochamy kolędy i lubimy je śpiewać – podkreśla ks. Mateusz.

 

Dodaje, że kolędy są bardzo zróżnicowane pod względem rytmicznym, charakteru czy kompozycji. – Mamy poważne kołysanki, walce, ale też radosne oberki czy krakowiaki. To bogactwo pieśni sprawia, że każdy znajdzie coś dla siebie – przekonuje prowadzący koncert.

 

Łukasz Czechyra/Instytut Gość Media

archwarmia.pl

 
グッチバッグコピー グッチ財布コピー