DRUKUJ
 
Filmiki o świętych
 


"Boża Ekipa", to nowy projekt ewangelizacyjny kleryków roku propedeutycznego Wyższego Seminarium Duchownego „Hosiaum” w Olsztynie. Klerycy postanowili ewangelizować w sieci.


– Ukazujemy grupę świętych. Nagrywamy krótkie filmy, które można obejrzeć nawet przy porannej kawie, czy tuż przed snem, kiedy ma się trochę czasu dla siebie. Jednak nie tylko. Mogą one stać się inspiracją w poszukiwaniu patrona dla młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania. Na krótki film każdy znajdzie czas. Wystarczy krótka podróż autobusem, czy dłużący się czas oczekiwania na znajomego, który spóźnia się na spotkanie – mówi kl. Aleksander Karpiński.

 

Wszystko zaczęło się od myśli, że trzeba ewangelizować w Internecie. Jednak dziś jest tak wiele rozważań dotyczących Ewangelii dnia. Katechezy, nauki… Jest w czym wybierać. – Wówczas pomyśleliśmy o świętych. Jest ich tak wielu, każdy z nich to historia nawrócenia, to jakaś droga wiodąca ku Chrystusowi. Poza tym to chyba niewyczerpana skarbnica ludzkich losów, tak podobnych do naszych, kiedy człowiek zmaga się ze swoimi słabościami, upada i się nawraca – mówi kl. Mateusz Jadczak.

 

Swój projekt alumni zatytułowali Boża Ekipa. Każdy film rozpoczyna się od krótkiego życiorysu prezentowanej postaci. Później klerycy mówią o tym, czego konkretnie możemy się nauczyć od danego świętego. Na potrzeby projektu klerycy utworzyli profil na Facebooku, założyli również kanał na YouTube.

 

Uruchomili przy projekcie Boża Ekipa również skrzynkę pytań i intencji. – Każdy może wysłać do nas pytanie dotyczące prezentowanego świętego. Czekamy też na propozycje, kogo warto zaprezentować, bo jest wiele wspaniałych postaci nieco zapomnianych. Przy okazji czekamy na intencje modlitewne. Jesteśmy klerykami, więc jesteśmy zobowiązani do modlitwy za innych, za intencje Kościoła – podkreśla kl. Jadczak.

 

 

Krzysztof Kozłowski/Instytut Gość Media
archwarmia.pl