DRUKUJ
 
58. Pielgrzymka Rodzin Osób Powołanych i Wspierających Powołania
 


Za wszystkich rozeznających pragnienie wyłącznej służby Bogu, rodziny osób powołanych i tych, którzy wspierają powołania rano w Kaplicy Matki Bożej modlił się bp Marek Solarczyk. Delegat Konferencji Episkopatu Polski ds. Powołań zauważył, że grono osób wspierających powołania jest ogromne.

 

Jak wyjaśnił osoby wspierające powołania to przede wszystkim rodzice i rodziny kapłanów, sióstr zakonnych i zakonników, ale nie tylko.


- Każda osoba powołana może zaświadczyć, że jest to wyjątkowe dzieło duchowe, które wpisuje się w każdego człowieka powołanego - mówił bp Solarczyk. Podkreślał, że „jest to niepoliczalna liczba kolegów, koleżanek, przyjaciół, duszpasterzy, którzy wnoszą w życie człowieka, wyjątkowy dar bliskości i opieki Pana Boga, który przejawia się i w tym, że można porozmawiać, podzielić się, że ich niejednokrotnie bardzo prosta rada jest dla powołanych jak hejnał od samego Boga, który porządkuje pewne rzeczy”.

 

Była to już 58. Pielgrzymka Rodzin Osób Powołanych i Wspierających Powołania. Zwykle gromadziła bliskich osób powołanych z różnych diecezji i wspólnot. W tym roku w ich imieniu modlił się jedynie Delegat Konferencji Episkopatu Polski ds. Powołań. Prosił też o nowych głosicieli Dobrej Nowiny, by młodzi ludzie nie bali się ochotnym sercem odpowiadać na Boże wezwanie.

 

Izabela Tyras

www.jasnagora.com