DRUKUJ
 
Nowo wyświęceni pallotyni
 


Jasna Góra to wciąż miejsce szczególnej wdzięczności nowo wyświeconych kapłanów. „Jasnogórskie prymicje” to tradycja niemal każdej polskiej diecezji oraz wielu zakonów i zgromadzeń. Dziś, jako jedni z pierwszych, modlili się neoprezbiterzy Stowarzyszenia Apostolstwa Katolickiego, nazywani pallotynami.

 

- Pallotyni to maryjni apostołowie Chrystusa wzorem i według reguły swojego założyciela św. Wincentego Pallotiego - wyjaśnili nowo wyświęceni kapłani. Już na zakończenie nowicjatu oddają się Maryi, a dziś tuż po otrzymaniu sakramentu kapłaństwa, potwierdzili swoje zawierzenie na Jasnej Górze:


„Matko Bożej Miłości schowaj nas pod swój matczyny płaszcz. Jeśli kiedyś nie dochowamy wierności, prowadź nas do Jezusa, Twojego Syna, który wiary dochowuje na wieki. Pomóż nam, byśmy żyli i pracowali dla nieskończonej chwały Bożej, zniszczenia grzechu i dla zbawienia dusz”.

 

Jeden z neoprezbiterów, ks. Marek Więch, podkreślił, że to, czego uczy się od Chrystusowej Matki to umiejętność słuchania słowa Bożego.

 

Pielgrzymki nowo wyświęconych księży odbywać się będą do końca czerwca.

 

Mirosława Szymusik

www.jasnagora.com