DRUKUJ
 
Koncert „Modlę się i przebaczam”
 


13 maja 2021 roku minęło dokładnie 40 lat od zamachu na Jana Pawła II. Pragnąc dziękować Opatrzności za ocalenie życia Ojca Świętego, w wadowickim kościele św. Piotra Apostoła odbył się koncert "Modlę się i przebaczam".

 

Środa, 13 maja 1981 roku, miała być kolejnym, intensywnym dniem pontyfikatu Jana Pawła II. Nic nie zwiastowało dramatycznych wydarzeń, które rozegrały się po godzinie 17-tej na Placu św. Piotra. 23-letni Mehmet Ali Agca oddał dwa strzały w stronę Papieża. Ciężko ranny Jan Paweł II natychmiast został przewieziony do Polikliniki Gemelli, gdzie lekarze rozpoczęli walkę o życie. Sam Ojciec Święty po raz kolejny zawierzył siebie Maryi i przebaczył bratu, który do niego strzelał.

“Miłujcie waszych nieprzyjaciół; dobrze czyńcie tym, którzy was nienawidzą; błogosławcie tym, którzy was przeklinają i módlcie się za tych, którzy was oczerniają” – tymi słowami o 20.15 rozpoczął się koncert dziękczynny z kościoła wotywnego pw. św. Piotra Apostoła w Wadowicach. Wydarzenie “Modlę się i przebaczam”, było hołdem wdzięczności za pontyfikat i ocalenie życia Ojca Świętego. Wzięli w nim udział: Eleni, Piotr Cugowski, Tomasz Szczepanik, Sebastian Karpiel – Bułecka, Olga Szomańska, Alicja Szemplińska, Dariusz Malejonek “Maleo”, Kamil Czeszel z towarzyszeniem Chóru Filharmonii im. Karola Szymanowskiego w Krakowie.

 

diecezja.pl