logo
Piątek, 26 lutego 2021 r.
imieniny:
Bogumiła, Eweliny, Mirosława, Porfiriusza
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 
 
Facebook
 
Drukuj
A
A
A
 
4. rocznica śmierci Heleny Kmieć
 


W imieniu organizatorów serdecznie zapraszamy do duchowego i medialnego włączenia się w wydarzenia związane z 4. rocznicą śmierci śp. Heleny Kmieć.

 

24 stycznia 2017 roku do Pana odeszła śp. Helena Kmieć – świecka wolontariuszka misyjna działająca w Wolontariacie Misyjnym Salvator. Posługiwała na placówkach misyjnych w Rumunii, na Węgrzech i w Zambii. Zaangażowana w wiele inicjatyw m.in. organizacja Światowych Dni Młodzieży, pomoc w świetlicy Caritas, działalność duszpasterstwa akademickiego. 8 stycznia 2017 r. rozpoczęła pracę jako wolontariuszka misyjna w Boliwii, z zamiarem półrocznej pomocy Siostrom Służebniczkom Dębickim w prowadzonej przez nie ochronce dla dzieci w Cochabamba, gdzie została zamordowana.

 

Wydarzenia związane z rocznicą śmierci Heleny odbędą się 24 stycznia 2021 roku o godz. 11:30 w kościele pw. Św. Barbary w Libiążu. Transmisja na żywo będzie dostępna na Facebooku 

 

W planie Msza św. wraz z premierą książki dla dzieci pt. “Podróż po miłość, czyli niezwykłe życie Helenki Kmieć”. Dzień wcześniej, 23 stycznia 0 15.20, w Sanktuarium Bożego Miłosredzia, bp Jan Zając odprawi Mszę św., w czasie której będziemy dziękować za jej ziemskie życie i wypraszać dla niej dar nieba.

 

Biuro Prasowe Archidiecezji Krakowskiej
diecezja.pl