logo
Czwartek, 25 kwietnia 2024 r.
imieniny:
Jarosława, Marka, Wiki – wyślij kartkę
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

Facebook
 
Drukuj
A
A
A
 
red. Dawid Czaicki
40 rozważań na Wielki Post
Wydawnictwo Salwator
 


Wielki Post to czas spojrzenia we własne serce z perspektywy słowa Bożego. Przeżywany w odpowiednim rytmie i z zaangażowaniem ma każdego chrześcijanina doprowadzić do owocnego i świadomego przeżycia wydarzeń paschalnych.
 
Wydawca: Wydawnictwo Salwator
Rok wydania: 2017
ISBN: 978-83-7580-533-8
Format: 120x180
Stron: 190
Rodzaj okładki: Miękka
  
 

 
Wielki Post 2017
Spojrzeć we własne serce


40 rozważań to drogowskaz wskazujący Słowo Boga kierowane do nas przez wszystkie dni Wielkiego Postu. Drogą, jaką mamy do przebycia, prowadzą nas tacy autorzy, jak Danuta Piekarz, o. Tomasz M. Dąbek OSB, Krzysztof Gerc czy ks. Tomasz Pasławski, oferując nam konkretną pomoc w podjęciu wielkopostnej refleksji opartej o Ewangelię.
 
Wielki Post to czas spojrzenia we własne serce z perspektywy słowa Bożego. Przeżywany w odpowiednim rytmie i z zaangażowaniem ma każdego chrześcijanina doprowadzić do owocnego i świadomego przeżycia wydarzeń paschalnych.
 
40 dni Postu to pozornie długi czas. Często zdarza się, że mija niepostrzeżenie. Nim się zorientujemy po Popielcu już jest Wielki Czwartek.
 
Przed nami wielki tydzień - ostatnia szansa na spojrzenie we własne serce przed kolejną Wielkanocą. Sprawdźmy, w jakim stanie ono jest. Czy jest przygotowane na przyjście Zmartwychwstałego Pana? Jezus z pewnością przyjdzie. Ważne byśmy rozpoznali Go w ogrodniku lub w towarzyszu podróży - tak jak Maria i Apostołowie. Czy nasze serce jest gotowe by z radością zawołać: "Rabbuni!" (por. J 20, 16)? Czy poruszy się tak, że powiemy: „czy serce nie pałało w nas, kiedy rozmawiał z nami w drodze...?” (por. Łk 24,13-35).

 
W dniach 10-16 kwietnia zapraszamy do codziennych wielkotygodniowych i wielkanocnych rozważań, które zaczerpnęliśmy z książki "40 rozważań na Wielki Post"
pod redakcją Dawida Czaickiego, a wydanej przez Wydawnictwo Salwator.



Niech wybrane przez nas krótkie teksty będą zachętą do spojrzenia we własne serce. 

Pierwsze rozważanie pojawi się w Wielki Poniedziałek.
 
Zobacz także
Dariusz Piórkowski SJ

Chyba najbardziej zaskakuje w tej scenie pełna pokory nieustępliwość Kananejki. Taką siłę daje jej właśnie pragnienie. Zauważmy, że kobieta przychodzi do Jezusa ze względu na córkę, a nie dla samej siebie. To bardzo istotna cecha pragnienia. Pragnienia są silnie związane z miłością. Im bardziej kochamy, tym więcej w nas pragnień i siły do ich urzeczywistnienia. W gruncie rzeczy nieważne, do czego pragnienia nas wzywają. Nieważne, jaką przybierają postać i rozmiary. Nieważne, czy podobają się otoczeniu. 

 
kl. Marcin Wójcik scj
Przychodząc na świat, wyrzekł się swego nieziemskiego piękna i przybrał ciało małego dziecka. Wymagał troskliwej opieki jak każdy nowo narodzony człowiek. Musiał być nakarmiony, trzeba było zadbać, aby było Mu ciepło. A przecież to On stworzył wszechświat. Przed Jego potęgą drżały demony. Przed Jego majestatem serafini oddawali pokłony.
 
o. Jacek Salij OP
z o. Jackiem Salijem, dominikaninem, rozmawia Jarosław Czuchta
 

___________________

 reklama
Działanie dobrych i złych duchów
Działanie dobrych i złych duchów
Krzysztof Wons SDS