logo
Sobota, 30 maja 2020 r.
imieniny:
Ferdynanda, Gryzeldy, Zyndrama, Jana, Joanny – wyślij kartkę
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 
 
Facebook
 
Drukuj
A
A
A
 
Abp Marek Jędraszewski Człowiekiem Roku 2019 Klubów „Gazety Polskiej”
 


„Dał się poznać jako niezłomny obrońca wiary i głosiciel prawdy. Nie uległ zastraszaniu i represjom” – napisał o abp. Marku Jędraszewskim Ryszard Kapuściński, prezes Klubów „Gazety Polskiej”.

 

Jak wyjaśnia Ryszard Kapuściński w uzasadnieniu wyróżnienia, metropolita krakowski „nazywa zło złem, a grzech – grzechem” nie zważając na opinię innych. Przytacza też wypowiedzi arcybiskupa dotyczące m.in. szerzącej się ideologii LGBT oraz niebezpiecznego zjawiska ekologizmu, które wskazują, że abp Jędraszewski „nie boi się mówić prawdy o dzisiejszym świecie”. Wspomina także o atakach skierowanych w jego stronę oraz o wsparciu, które otrzymuje od wielu Polaków: „Dał się poznać jako niezłomny obrońca wiary i głosiciel prawdy. Nie uległ zastraszaniu i represjom” – można przeczytać w środowym wydaniu „Gazety Polskiej”.

 

Coroczna nagroda Człowieka Roku Klubów „Gazety Polskiej” przyznawana jest przez członków prawie 500 klubów, czytelników i sympatyków Strefy Wolnego Słowa. Otrzymują ją osoby, które w szczególny sposób zasłużyły się dla Polski. Laureatami nagrody są m.in. prezydent RP Andrzej Duda czy premier Mateusz Morawiecki.

 

Biuro Prasowe Archidiecezji Krakowskiej

www.diecezja.pl

 
 
 

 

 
グッチバッグコピー グッチ財布コピー