logo
Sobota, 04 lipca 2020 r.
imieniny:
Elżbiety, Teodora, Aureli, Malwiny, Zygfryda – wyślij kartkę
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 
 
Facebook
 
Drukuj
A
A
A
 
Abp Ryś: Nie zgaście tego Ducha - Spotkanie wolontariuszy Areny Młodych
 


„Jesteście jednym z najważniejszych owoców Atlas Areny w tym, że chcecie się zaangażować i chcecie wziąć odpowiedzialność za Kościół w waszym pokoleniu. Gdyby nic innego na Arenie się nie wydarzyło, tylko powstałaby ta wspólnota wolontariuszy, to dla was samych warto było to robić. Zróbcie wszystko, aby tego nie utracić i nie zgasić tego Ducha”- mówił Ksiądz Arcybiskup Grzegorz Ryś podczas Mszy Św.


W czwartkowy wieczór wolontariusze, którzy posługiwali przy Arenie Młodych spotkali się w parafii MB Fatimskiej w Łodzi na Eucharystii, której przewodniczył Ksiądz Arcybiskup Grzegorz Ryś. Metropolita Łódzki sprawował tę Mszę Św. we wszystkich intencjach młodych, którzy zebrali się w świątyni.


W swojej homilii Abp Ryś zwrócił uwagę młodym na to, że nie wystarczy czynić coś w imię Jezusa. Jezus poszukuje z nami intymnej relacji, a nie trzymania na dystans. W ten sposób można krzywdzić Pana Jezusa. „Jezusa krzywdzi ten, kto w Jego imię nie wiadomo co robi, a Jego samego trzyma na dystans i robi wszystko, aby uniknąć takiej jedności i komunii, która jest między najbliższymi osobami”- mówił Metropolita Łódzki.


Dalej kaznodzieja wyraził radość z tego, że ci młodzi ludzi zaangażowali się w wolontariat przy Arenie Młodych. „Jesteście jednym z najważniejszych owoców Atlas Areny w tym, że chcecie się zaangażować i chcecie wziąć odpowiedzialność za Kościół w waszym pokoleniu. Gdyby nic innego na Arenie się nie wydarzyło, tylko powstałaby ta wspólnota wolontariuszy, to dla was samych warto było to robić. Zróbcie wszystko, aby tego nie utracić i nie zgasić tego Ducha”- podkreślił Ksiądz Arcybiskup.

 

Abp Ryś zaznaczył na koniec, że jeżeli brakuje nam w życiu intymności spotkania z Panem i słuchania tego co On ma do powiedzenia, to będziemy wtedy tymi, którzy zasługują na słowa Jezusa „krzywdzisz mnie i traktujesz mnie niesprawiedliwie. Krzywdzisz mnie tym, co ci się wydaje, że robisz dobrze.”


www.archidiecezja.lodz.pl

 
 
 

 

 
グッチバッグコピー グッチ財布コピー