logo
Czwartek, 18 sierpnia 2022 r.
imieniny:

Bogusława, Bronisława, Ilony, Heleny, Agapita – wyślij kartkę

Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

Katoflix

Facebook
 
Drukuj
A
A
A
 
Abp Ryś: Prośmy Boga, aby był blisko naszych serc, naszych myśli i naszego wartościowania
 


„Piotr i Paweł nie poddają się diabelskiej logice przemocy, gwałtu, zła, bo Pan ich wyrywa”- mówił Metropolita Łódzki podczas Mszy Św. sprawowanej w Archikatedrze Łódzkiej.

 

W łódzkiej bazylice archikatedralnej św. Stanisława Kostki zakończyła się Msza Święta, w czasie której modlono się w intencji pokoju na Ukrainie. Liturgii przewodniczył i Słowo Boże wygłosił Metropolita Łódzki – Abp Grzegorz Ryś. Po zakończeniu Eucharystii wręczono Nagrodę Orła Jana Karskiego, którą przyznano społeczeństwu polskiemu, a także Wołodymyrowi Bigunowi, za heroiczną obronę wolności przed rosyjskim najeźdźcą.


W swoim słowie skierowanym do wiernym Ksiądz Arcybiskup podkreślał odnosząc się do postawy Piotra i Pawła, którzy nie poddali się diabelskiemu działaniu, abyśmy sami nie pogubili się w tej wojnie. „Prośmy Boga, aby był blisko naszych serc, naszych myśli i naszego wartościowania. Prośmy Go, aby wyrywał nas z takich sposobów myślenia i działania, które są bardziej diabelskie niż Boże”- mówił Abp Ryś.


Po błogosławieństwie kończącym liturgię zostały wręczone Nagrody Orła Jana Karskiego. W tym roku podobnie jak rok wcześniej została wyróżniona cała społeczność. Tym razem to polskie społeczeństwo zostało uhonorowane za pomoc siostrom i braciom z Ukrainy. Nagrodę otrzymał także Wołodymyr Bigun, który jest dowódcą 7 chorągwi 207. Batalionu Obrony Terytorialnej Kijowa.


archidiecezja.lodz.pl