logo
Poniedziałek, 25 stycznia 2021 r.
imieniny:
Miłosza, Pawła, Tatiany  – wyślij kartkę
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 
 
Facebook
 
Drukuj
A
A
A
 
Abp Ryś do kapłanów: Czy myślisz o życiu wiecznym?
 


– Niesłychanie ważna jest wiara, ważne jest poznanie prawd wiary, ważny jest kult – ale Przypowieść o Miłosiernym Samarytaninie pokazuje nam, że to wszystko jest ważne, ale to są tylko środki, ale celem jest życie wieczne, które jest właśnie takimi czynami miłości jakie wykonujemy całymi sobą – miłością, która jest od Boga! – mówił do kapłanów arcybiskup Grzegorz Ryś.

 

W pierwszym dniu rekolekcji kapłańskich zorganizowanych w bazylice archikatedralnej św. Stanisława Kostki – z inicjatywny metropolity łódzkiego już po raz trzeci – łódzki pasterz wygłosił naukę w oparciu o Jezusową Przypowieść o Miłosiernym Samarytaninie.

 

 

 

Zwracając się do zebranych w katedrze i uczestniczących w transmisji on-line kapłanów metropolita pytał – Co czyniąc odziedziczę życie wieczne? O co ważniejszego możecie pytać – jak życie wieczne? O co chcecie pytać w tych rekolekcjach? Pytam czy udaję? Czy życie wieczne to jest naprawdę dla mnie pytanie? Czy życie wieczne, to jest to, co mnie motywuje? Czy życie wieczne to jest to, o co mi chodzi? Czy życie wieczne, jest naprawdę podstawowym kryterium jakie przykładam do moich czynów? Jak mam oceniać swoje czyny, swoje wybory, swoje decyzje? Czy pierwszym z kryteriów jest życie wieczne? Czy tak naprawdę tak jest? – pytał rekolekcjonista.

 

Zwrócił uwagę duchownych na to, że – życia wiecznego ani nie kupisz, ani nie wypracujesz, ani zdobędziesz ale możesz odkryć, że masz do niego prawo, jeśli odkryjesz, że masz w sobie godność dziecka Bożego! Jeśli odkryjesz w sobie godność dziecka Bożego! – podkreślił.

 

Kończąc naukę metropolita łódzki zaapelował do wszystkich duchownych, aby byli ostrożni, dbali o siebie – o bezpieczeństwo swoje jak i swoich wiernych – gdyż jest to konkretny wyraz naszej miłości do nich.

Rekolekcyjny wieczór zakończyła adoracja Najświętszego Sakramentu.

 

Tegoroczne rekolekcje – z uwagi na pandemię koronawirusa covid19 – zostały przeniesione z września na koniec listopada. Kapłani, którzy nie przyjadą do łódzkiej katedry mogą uczestniczyć w codziennych naukach rekolekcyjnych poprzez transmisję on-line na kanale YouTube Archidiecezji Łódzkiej. Rekolekcje kapłańskie potrwają do środy 25 listopada.


archidiecezja.lodz.pl

 

 
 
 

 

 
 
グッチバッグコピー グッチ財布コピー