logo
Poniedziałek, 05 grudnia 2022 r.
imieniny:
Kryspiny, Norberta, Sabiny, Geralda – wyślij kartkę
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

Katoflix

Facebook
 
Drukuj
A
A
A
 
Abp Stanisław Gądecki na zakończenie wieczornej modlitwy w Kaplicy Matki Bożej
 


- Gdy wojna po raz pierwszy przekroczyła granice naszego kraju, modlimy się i prosimy, by nie stanowiło to pretekstu do otwierania konfliktu zbrojnego w Polsce - powiedział podczas Apelu Jasnogórskiego przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski na wiadomość o wybuchu w Przewodowie. Biskupi zgromadzeni na Jasnej Górze na dorocznych rekolekcjach modlą się o pokój i za ofiary tragedii.

 

Abp Stanisław Gądecki na zakończenie wieczornej modlitwy Polaków w Kaplicy Matki Bożej powiedział, że „gdy po raz pierwszy wojna przekroczyła granice naszego kraju, modlimy się najpierw za osoby, które zostały zabite i prosimy Pana Boga, by nie stanowiło to pretekstu do otwierania konfliktu zbrojnego w Polsce”. Przewodniczący Episkopatu zachęcał do modlitwy za wstawiennictwem Matki Bożej Jasnogórskiej: „prosimy Panią Jasnogórską o to, aby ochraniała płaszczem swojej opieki tych wszystkich, którzy polecają się tej opiece”.

 

Na Jasnej Górze trzeci dzień trwają biskupie rekolekcje, w których uczestniczy niemal cały Episkopat. Pasterze Kościoła w Polsce podkreślają, że intencje światowego pokoju, a szczególnie błagania o zakończenie wojny na Ukrainie, są w ich sercach nieustannie, a zwłaszcza w tym sanktuarium.

 

Izabela Tyras
episkopat.pl