logo
Czwartek, 16 lipca 2020 r.
imieniny:
Eustachego, Mariki, Mirelli, Marii – wyślij kartkę
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 
 
Facebook
 
Drukuj
A
A
A
 
Adwentowy Dzień Skupienia Ruchu Rodzin Nazaretańskich
 


Ogólnopolski Adwentowy Dzień Skupienia Ruchu Rodzin Nazaretańskich trwa na Jasnej Górze w sobotę, 30 listopada. Przyjechało około tysiąca osób. Tegoroczna pielgrzymka ma wymiar dziękczynny za dar założycieli Ruchu - jest wspomnieniem 10-lecia śmierci ks. Tadeusza Dajczera i 25-lecia śmierci ks. Andrzeja Buczela.

„Już tradycją stało się, że zaczynamy Adwent przyjściem do Matki Bożej, i z Nią chcemy zacząć oczekiwanie na przyjście Pana Jezusa. To taka nasza droga - przez Maryję do Jezusa” - mówi Teresa Cybulska z Ruchu Rodzin Nazaretańskich z Warszawy w rozmowie z Radiem Jasna Góra.

 

Eucharystii o godz. 11.30 w bazylice jasnogórskiej przewodniczył ks. Stefan Czermiński z arch. katowickiej, a homilię wygłosił ks. Dariusz Kowalczyk, moderator krajowy Ruchu Rodzin Nazaretańskich. Wszystkich zebranych powitał o. Mieczysław Polak, podprzeor Jasnej Góry.

 

„Dziś na tym dniu skupienia w szczególny sposób wspominamy dwie osoby, współzałożycieli naszego ruchu - ks. Tadeusza Dajczera, który zmarł 10 lat temu, i ks. Andrzeja Buczela, który odszedł 25 lat temu do Pana. I przez nich większość z nas tu obecnych, może wprost, a może nie wprost, usłyszeliśmy to wezwanie: ‘pójdź za mną’ – wspominał w homilii ks. Dariusz Kowalczyk – Niektórzy zapytani, jak trafili do Ruchu Rodzin Nazaretańskich mówią: Matka Boża mnie tu przyprowadziła. I rzeczywiście Matka Boża działa w naszym życiu. Myślę, że możemy tak powiedzieć bez wątpliwości, Ona działa w naszym życiu, posługując się ludźmi, ale działa z mocą”.

 

„Dziękujemy dzisiaj o. Tadeuszowi i o. Andrzejowi, i jeszcze wielu innym. Dziękujemy, żeście nam przynieśli woń Niepokalanej, że mogliśmy zobaczyć w waszych oczach, w waszych słowach, w waszym działaniu Jej światło, dziękujemy za to. Ale my chcemy tą misję podjąć i stać się Jej narzędziem. Często mówiliśmy, że Matka Boża nas zaprasza do udziału w swoim dziele, dzieło Maryi, dzieło Niepokalanej – podkreślał ks. Dariusz Kowalczyk – Dziękujemy Niepokalanej, że posłużyła się kapłanami, założycielami naszego Ruchu, aby tego ducha w Polsce odnowić. I to jest nasze zadanie. Maryja zaprasza nas do wielkiej bliskości ze sobą, ale pod warunkiem, że weźmiemy udział w Jej dziele, w Jej misji”.

 

W ramach Dnia Skupienia znalazły się konferencje i świadectwa, modlitwy: Różaniec, Koronka do Miłosierdzia Bożego, Adoracja Najśw. Sakramentu.


Ruch Rodzin Nazaretańskich (RRN) to maryjny ruch w Kościele katolickim, założony w 1985 r. w Warszawie. Obecnie istnieje w ok. 40 krajach świata. Posiada sekcje dla dzieci, młodzieży, studentów i dorosłych. Działa przy parafiach. Misją Ruchu jest prowadzenie jego członków drogą życia wewnętrznego do świętości oraz aktywny udział w apostolskiej misji Kościoła, podejmując wezwanie do nowej ewangelizacji. Pomoc w dążeniu do świętości skierowana jest do osób wszystkich stanów, a zwłaszcza ku rodzinie.

 

1 lipca 2015 Ruch Rodzin Nazaretańskich został pełnoprawnym członkiem Katolickiej Fraterni Ruchów i Wspólnot Charyzmatycznych. Fraternia (The Catholic Fraternity of Charismatic Covenant Communities and Fellowships, www.catholicfraternity.org) jest międzynarodowym prywatnym stowarzyszeniem wiernych na prawie papieskim działającym od 1990 r, które zrzesza ponad 130 wspólnot charyzmatycznych i maryjnych z całego świata. Są wśród nich znane ruchy takie jak: Emmanuel, Wspólnota Błogosławieństw, Canção Nova. Do Fraterni mogą być przyjęte jedynie te wspólnoty katolickie, których działalność została uznana przez odpowiednie władze kościelne.

 

o. Stanisław Tomoń
www.jasnagora.com

 
 
 

 

 
グッチバッグコピー グッチ財布コピー