logo
Wtorek, 21 maja 2019 r.
imieniny:
Jana, Moniki, Wiktora – wyślij kartkę
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 
 
Facebook
 
Drukuj
A
A
A
 
Archidiecezja Katowicka: „Niedziela z ks. Janem Machą” (zapowiedź)
 


Przybliżeniu postaci Sługi Bożego ks. Jana Machy poświęcona będzie w archidiecezji katowickiej II Niedziela tegorocznego Wielkiego Postu.
W parafiach m. in. odczytany zostanie list metropolity katowickiego abp Wiktora Skworca poświęcony postaci tego śląskiego kandydata na ołtarze. Czytamy w nim m. in.:
 
„Proces kanonizacyjny ks. Jana Machy zmierza ku końcowi. Ufamy, że w niedalekiej przyszłości będziemy się cieszyć jego wyniesieniem do chwały ołtarzy. Wtedy może stać się patronem kleryków i kapłanów, zwłaszcza rozpoczynających swą duszpasterską drogę. Wszyscy powołani mogą inspirować się jego gorliwością i otwarciem na bliźnich, piękną pracą z młodzieżą i bezgranicznym poświęceniem”
 
Abp Skworc dodał, że przyszły Błogosławiony może stać się rónież patronem osób zaangażowanych w dzieła charytatywne, w posługę miłości, a także patronem każdego diecezjanina w wiernym wypełnianiu powołania, w ufności Bogu mimo dotykających cierpień i problemów. „Sługa Boży ks. Jan Macha wskazuje nam kierunek. Jego życie było jak wchodzenie za Chrystusem na Górę Przemienienia; adorując oblicze Zbawcy, otrzymał moc na czas «Golgoty» męczeństwa. Bracia i Siostry! Serdecznie was zapraszam do intensywnej modlitwy o łaskę beatyfikacji Sługi Bożego ks. Jana Machy. Módlmy się o to w parafiach, we wspólnotach i indywidualnie” - napisał abp Skworc.
 
Więcej informacji: www.ksmacha.pl
 
www.archidiecezjakatowicka.pl
 
 
 


 
Cost-Club.com: Best Cosplay Costumes for Sale