logo
Piątek, 22 października 2021 r.
imieniny:
Haliszki, Lody, Przybysłąwa, Salomei, Filipa, Donata – wyślij kartkę
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 
Facebook
 
Drukuj
A
A
A
 
Architekci pokoju - warsztaty dobrej komunikacji w rodzinie
 


Centrum Myśli Jana Pawła II zaprasza rodziny na cykl warsztatów edukacyjnych (od października 2021 do marca 2022) poświęconych komunikacji między rodzicami a nastoletnimi dziećmi, których celem jest nabycie kompetencji i wiedzy, aby w praktyce rozwiązywać problemy we wzajemnej komunikacji.

 

W komunikacji rodzinnej kluczowym elementem jest empatyczne słuchanie, będące przejawem bliskości, zaufania i miłości. W ramach spotkania zaplanowany został trening aktywnego słuchania (nasłuchiwania), uważności i koncentracji. Zarówno rodzice, jak i dzieci zostają wyposażeni w teoretyczną wiedzę i praktyczne wskazówki na temat warunków budowania i rozwijania głębokiej więzi emocjonalnej, wspólnie poznają bariery utrudniające porozumienie w rodzinie, odkrywają źródła konfliktów, określają reguły i sposoby rozwiązywanie sporów wewnątrzrodzinnych. Uczestnicy w trakcie sześciu warsztatów będą mieli możliwość zdobycia wiedzy i umiejętności z zakresu efektywności osobistej, zarządzania emocjami, radzenia sobie ze stresem w codziennych sytuacjach, budowania bliskich relacji i skutecznej komunikacji w rodzinie, rozpoznawania źródeł i sposobów rozwiązywania konfliktów międzypokoleniowych.

 

Warsztaty są bezpłatne. Uczestnicy otrzymają bezpłatne materiały warsztatowe. Obowiązuje rejestracja poprzez formularz online – link.

 

Warsztaty odbędą się przy ul. Foksal 11 (III p.). W przypadku niemożności ich organizacji stacjonarnie będą przeprowadzone zdalnie (w dwie soboty po 3 godziny w miesiącu).

 

Warsztaty poprowadzi dr Magdalena Urlińska-Berens, adiunkt w Akademia Ignatianum w Krakowie. Prowadzi zajęcia m.in. z zakresu komunikacji społecznej, komunikacji interpersonalnej, pedagogiki społecznej i pracy z dzieckiem zdolnym. Certyfikowany tutor i trener, od kilkunastu lat prowadzi działalność edukacyjno-szkoleniową.

 

Szczegółowe informacje na stronie centrumjp2.pl  oraz na profilu Centrum Myśli Jana Pawła II na Facebooku.