logo
Wtorek, 26 marca 2019 r.
imieniny:
Dory, Olgi, Teodora, Emanuela, Małgorzaty – wyślij kartkę
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 
Facebook
 
Drukuj
A
A
A
 
Arena Młodych i Arena Rodzin już za miesiąc!
 


 Już za niespełna miesiąc w łódzkiej Atlas Arenie odbędą się dwa, a właściwie trzy, wyjątkowe wydarzenia ewangelizacyjne. Wyjątkowość polega na tym, że nie odbywają się one w przestrzeni sakralnej, jaką jest świątynia, a w przestrzeni całkowicie świeckiej jaką jest hala sportowa. W tym szczególnym czasie Wielkiego Postu – Przygotowania Paschalnego – wszyscy: dzieci, młodzież i dorośli wezwani są do zadumy nad sobą i swoim życiem duchowym. Idąc tym tropem, metropolita łódzki – ksiądz arcybiskup Grzegorz Ryś zaprasza wszystkich do udziału w rekolekcjach na łódzkiej Atlas Arenie. Dla młodzieży będzie to Arena Młodych, dla rodzin i ich dzieci – Arena Rodzin.
 
 
Arena Młodych
Tegoroczna Arena Młodych odbędzie się w dniach 9 – 10 kwietnia (wtorek – środa) i zgromadzi uczniów z ostatnich klas szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Celem organizowanego już po raz drugi wydarzenia jest ewangelizacja młodych mieszkańców miasta.
 
Organizatorzy liczą, że tegoroczna Arena Młodych może zgromadzić blisko 20 tys. uczniów łódzkich szkół, którzy w ramach swoich rekolekcji wielkopostnych będą mieli okazję spotkać się wspólnie na modlitwie i refleksji biblijnej oraz wysłuchać konferencji i świadectw swoich rówieśników, a ponadto odnowić swoją wiarę poprzez sakrament pokuty i adorację Najświętszego Sakramentu.
 
Pomysłodawcą „Areny Młodych” jest metropolita łódzki abp Grzegorz Ryś, który dzięki tej inicjatywie chciałby odnowić relację młodzieży z Bogiem i Kościołem. – Pan Bóg chce się z nimi zmierzyć na Atlas Arenie w dniach 9-10 kwietnia i chce nam zaproponować takie zapasy, w których będziemy zwycięzcami i jako zwycięzcy wyjdziemy z tych zapasów jako osoby kompletnie nowe – mówił abp Ryś, zapraszając młodych do udziału w kwietniowym spotkaniu ewangelizacyjnym.
 
Arena Rodzin
Tegoroczną nowością będzie “Arena Rodzin”, która odbędzie się w piątek 12 kwietnia br. pod hasłem „Amoris Laetitia”. Skierowana jest ona do małżeństw i związków niesakramentalnych, które chcą pogłębić relację ze sobą i Jezusem.
 
W czasie tego wyjątkowego spotkania znajdzie się chwila na refleksje nad Słowem Bożym i swoim życiem rodzinnym. Uczestnicy wysłuchają rozważania metropolity łódzkiego oraz wezmą udział w adoracji Najświętszego Sakramentu. Wszystko to będzie okraszone dobrym śpiewem i modlitwą uwielbienia. Spotkanie zakończy wspólne nabożeństwo Drogi Krzyżowej ulicami miasta.
 
Zapisy
Aby wziąć udział w Arenie Młodych należy zgłosić swoją chęć i pragnienie uczestniczenia w niej u swojego szkolnego katechety, który będzie dysponował kartami wstępu uprawniającymi do uczestnictwa tym ewangelizacyjnym wydarzeniu.
Rodziny, które chciałby uczestniczyć w Arenie Rodzin proszone są o wypełnienie formularza zapisów znajdującego się TUTAJ
 
Informacje
Więcej informacji o Rekolekcjach w łódzkiej Atlas Arenie znajdziecie pod adresami stron internetowych: Arena Rodzin i Arena Młodych
 
Media, które chciałby relacjonować te wydarzenia proszone są o zajrzenie tutaj: Akredytacja dla mediów na Arenę Młodych i Arenę Rodzin 2019
 
www.archidiecezja.lodz.pl