logo
Niedziela, 21 kwietnia 2019 r.
imieniny:
Jarosława, Konrada, Selmy, Anzelma, Konrada – wyślij kartkę
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 
 
Facebook
 
Drukuj
A
A
A
 
Arena Rodzin 2019
 


– To było wyjątkowe spotkanie. – mówi Kamila, mama 4 letniego Tomka. – Nie spodziewałem się takiego rozmachu tego spotkania – komentuje Tomasz Śledziowski. – Przyszedłem tutaj ze względu na moją żonę, gdyż mnie prosiła, ale muszę przyznać, że spotkanie na Arenie mi się podobało – tłumaczy Andrzej Tomczak. To tylko niektóre z opinii, które można było usłyszeć po zakończeniu pierwszego w Łodzi wielkopostnego wydarzenia ewangelizacyjnego „Arena Rodzin”.
 
Tematem rozpoczętego w piątek o godz. 18:00 spotkania, było biblijne opowiadanie o cudzie Jezusa w Kannie Galilejskiej. Do tego wydarzenia nawiązywała dekoracja ustawiona na płycie łódzkie Areny oraz tekst biblijny przeczytany zaraz na początku przez należących do Domowego Kościoła Dorotę i Piotra Michnowskich.
 
Ewangelia stała się wstępem do wspólnego ćwiczenia dla małżonków, by powiedzieć sobie wzajemnie o najpiękniejszych chwilach w swoim życiu małżeńskim i rodzinnym. Następnie prowadzący zaprosili uczestników Areny Rodzin do wspólnego tańca przy dźwiękach znanej wszystkim piosenki pt. „Jesteśmy piękni twoim pięknem Panie”.
 
Taniec nie był końcem atrakcji przygotowanych przez organizatorów pierwszej w historii Areny Rodzin. Wielkim zaskoczeniem dla obecnych na Arenie był występ Katarzyny Perkowskiej z Tarnowa Podgórnego k. Poznania, która rysując na piasku w malowniczy sposób ukazała historię młodych, którym zabrakło wina w  czasie wesela.
 
W dalszej części spotkania głos zabrał metropolita łódzki, który komentując ewangeliczny fragment opowiadający o Kannie Galilejskiej powiedział – kiedy Maryja rozmawia z tymi młodymi o ich miłości, kiedy ta ich miłość może być zagrożona, to Ona wiele nie mówi o ich możliwych grzechach. Tylko mówi o Jezusie. Pokazuje na Niego! To, co jest dzisiaj tutaj najbardziej potrzebne w naszym gronie, to żebyście zobaczyli na nowo, że Jezus jest między wami, w waszej miłości, w waszym małżeństwie, w waszej rodzinie. Żebyście Go zobaczyli między sobą. Mało tego, by tak jak w Kannie Galilejskiej, On stał się zapraszającym! – podkreślił ksiądz arcybiskup.
 
Niezwykle wzruszającym i poruszającym dla wielu małżonków i rodziców był moment adoracji Najświętszego Sakramentu, połączony z możliwością przystąpienia do sakramentu pokuty czy skorzystania z  modlitwy wstawienniczej.
 
– Jestem jeszcze pełna wzruszenia i cała tak emocjonalnie poruszona tą adoracją Jezusa w Eucharystii. – mówi Katarzyna Ziomek. – Ten moment, gdy klękasz i możesz patrzeć na Niego i do tego ta piękna muzyka i światła. To wprowadziło w niebywały klimat. – dodaje.
 
– Dla mnie dziś szczególnym momentem, był moment spowiedzi świętej. – tłumaczy Piotr Oleszko. – Nie musiałem iść – przynajmniej tak mi się wydawało – ale jednak poszedłem i powiem, że to był bardzo dobry pomysł. Ta spowiedź była mi potrzebna. – podkreśla.
 
Ostatnią niespodzianką – kończącą piątkowe spotkanie na Arenie – był występ najmłodszych, którzy w czasie spotkania dla dorosłych mieli swoje warsztaty w innej części hali. Dzieci używając flag wykonały układ choreograficzny do jednej z piosenek łódzkiego dziecięcego zespołu „Mały chór wielkich serc”.
 
Pierwszą w historii Arenę Rodzin zakończyło nabożeństwo Drogi Krzyżowej, która przeszła ulicami Łodzi z Atlas Areny do kościoła p.w. Chrystusa Króla.
 
www.archidiecezja.lodz.pl
 
 
 


 
Cost-Club.com: Best Cosplay Costumes for Sale