logo
Piątek, 19 kwietnia 2024 r.
imieniny:
Alfa, Leonii, Tytusa, Elfega, Tymona, Adolfa – wyślij kartkę
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

Sakramenty

sortuj wg. data dodania | autora | tytuł
Liturgia uświęcenia czasu – rozumieć, aby lepiej uczestniczyć. Wykład liturgii godzin
ks. Jan Hadalski SChr
Polecamy zbiór ponad sześćdziesięciu popularnonaukowych artykułów na temat liturgii godzin opublikowanych w miesięczniku biblijno-liturgicznym "Msza Święta" w latach 2013-2015. Autorami artykułów są znani i cenieni teologowie, specjaliści w zakresie liturgiki, biblistyki, teologii pastoralnej, prawa kanonicznego, muzyki sakralnej.    *** „Panie, otwórz wargi moje, a usta moje będą głosić Twoją chwałę”. Tymi słowami tysiące, a może i miliony katolików na całym świecie codziennie rozpoczyna swoje modlitewne, więcej – liturgiczne spotkanie z Panem Bogiem, włączając się we wspaniałą „Pieśń chwały […], głos umiłowanej Oblubienicy Chrystusowej” – jak napisał Paweł VI w konstytucji Laudis canticum wprowadzającej odnowioną przez Vaticanum II oficjalną modlitwę Kościoła nazwaną już nie Brewiarzem rzymskim, ale Liturgią godzin.
 
Uzdrawiająca moc sakramentów
Jim McManus CSsR
Prawdziwe uzdrowienie nie polega tylko na uleczeniu fizycznych cierpień i dolegliwości, lecz na osiągnięciu pełni życia – w sferze umysłu, ciała i ducha. Opierając się na swoim wieloletnim doświadczeniu w posłudze uzdrawiania, o. McManus omawia niezmierzoną moc sakramentów Kościoła katolickiego, które zmieniają, uzdrawiają i wzbogacają życie każdego, kto chce z wiarą z nich korzystać. 
 
SPOWIEDŹ. Wybaczenie. Nawrócenie
ks. Matteo Zuppi
Czy trudno rozmawiać o naszym grzechu? Instynktownie myślimy, że tak. Często unikamy rozmawiania o grzechu, gdyż uznajemy, że to "wypadek w porządnym sercu", epizod, błąd dla którego oczekujemy jedynie wyrozumiałości. Boimy się uznać, że to grzech, czyli przejaw dawnego zła, które w nas tkwi, a z którym musimy walczyć i je przezwyciężać. Sądzimy, że jesteśmy sprawiedliwi, dobrzy z natury i poszukujemy zła poza nami.
 
Sakramenty Kościoła
Karl Rahner
Karla Rahnera uważa się za jednego z najwybitniejszych teologów XX wieku. Swą twórczość adresował nie tylko do teologów, ale także do duszpasterzy i zwykłych wiernych. Inspirator, redaktor i autor licznych leksykonów, encyklopedii i kompendiów. Cechą jego teologii - pisze o. Dariusz Kowalczyk - jest "ustawiczne nawiązywanie do współczesnych problemów przeżywania wiary. Dla Rahnera wierność tradycji Kościoła nie oznacza mechanicznego powtarzania tego, co już zostało powiedziane w historii, lecz twórcze przyjęcie istotnych wątków tej tradycji w zmienionych warunkach współczesnego życia wiary. Jednocześnie jego myśl bywała prorocza (np. »Chrześcijanin XXI wieku albo będzie mistykiem, albo nie będzie go wcale«)".
 
Jak dobrze przygotować dziecko do I Komunii Świętej
Ewa Rozkrut
Książka pt. "Jak dobrze przygotować dziecko do I Komunii Świętej" to doskonały poradnik dla rodziców dzieci pierwszokomunijnych. Ewa Rozkrut, doświadczona matka, która sama wielokrotnie organizowała pierwszą komunię dla swoich dzieci, podpowiada dyskretnie, jak przygotować się do tej ważnej uroczystości. Pierwsza komunia, to wielkie wyzwanie nie tylko dla dziecka i jego rodziców, ale także dla rodzeństwa, babci, dziadków i całej dalszej rodziny. Autorka udziela cennych rad, jak wykorzystać to piękne święto dla ożywienia wiary w rodzinie, jak zorganizować przyjęcie, jak pomóc dziecku przeżyć dobrze ten wielki i niezapomniany dla niego dzień. W udzielanych radach zachowana jest harmonia pomiędzy sprawami ducha i ciała.
 
 
Polecamy
Daphne K.

Jak większość ludzi, nie rozumiałam, że Bóg mógłby kochać właśnie mnie – w depresji i poplątaniu, których tak bardzo się wstydziłam. A ponieważ nie rozumiałam, ciężko było mi w to uwierzyć – pisze Daphne K., żona alkoholika.

 
Zobacz także
Agnieszka Huf
Ola rysuje trójkąt. Przy kątach u podstawy pisze „mąż” i „żona”, przy wierzchołku – „Bóg”. „Spójrz – mówi – im małżonkowie są bliżej Boga, tym są bliżej siebie”. Dlatego w Domowym Kościele formacja przewiduje zarówno modlitwę osobistą, jak i rodzinną. Ważne miejsce zajmuje także comiesięczny dialog małżeński – czas, kiedy zasiada się w Bożej obecności, aby porozmawiać o sprawach ważnych dla rodziny. 
 

___________________

 reklama
Działanie dobrych i złych duchów
Działanie dobrych i złych duchów
Krzysztof Wons SDS