logo
Piątek, 05 marca 2021 r.
imieniny:
Aurory, Euzebiusza, Hadriana, Fryderyka, Oliwii – wyślij kartkę
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 
 

Świat wokół nas

sortuj wg. data dodania | autora | tytuł
Życie trudniejsze niż śmierć
Adolfo Olivera Sánchez
Ta książka jest świadectwem wiary, nadziei i wielkiej miłości. Cierpienie, choroba i śmierć stanowią i zawsze będą stanowiły niepojętą tajemnicę; rzeczywistość niemożliwą do wyjaśnienia, do objęcia rozumem. W tej książce Autor opowiada o doświadczeniu tych wszystkich ludzi, których napotkał na swej drodze, kiedy jako ksiądz wypełniał swoje posłannictwo w jednym ze szpitali. Opowiada nam o ich lęku i śmierci, a także o tym, czego się od nich nauczył.
 
Współcześni odmawiają różaniec
Praca zbiorowa
Ta książka powstała z potrzeby wielu serc, które kochają różaniec. Dla których ważna jest codzienna wędrówka pośród koralików nanizanych na sznurek. W nich bowiem odnajdują swoje życie złożone z maleńkich jednakowych dni połączonych Tajemnicą, która nadaje im sens. Fakt ogłoszenia przez papieża Jana Pawła II Roku Różańca Świętego i dodania tajemnic światła, czyli "stosownego uzupełnienia" jeszcze bardziej zmobilizował nas do tego, by w naszych publikacjach znalazła się książka szczególna. Współczesna, osadzona w naszej rzeczywistości. Stworzona przez ludzi, którzy żyją między nami. Są wśród nich: naukowcy, dziennikarze, poeci, księża, zakonnicy, lekarze, inżynierowie. Trzydzieści dwie różne osoby. Każda z nich oddała w tych rozważaniach cząstkę siebie, cząstkę swoich doświadczeń i przeżyć, cząstkę współczesności w której żyje. Każda z tych tak różnych i indywidualnych cząstek współtworzy i współistnieje w jedności - w różańcu. Zapraszamy do wędrówki po tajemnicach życia Człowieka-Boga i Jego Matki, do kontemplowania wspólnie ze współczesnymi tej wielkiej Tajemnicy Miłości.
 
Jak dobrze przygotować dziecko do I Komunii Świętej
Ewa Rozkrut
Książka pt. "Jak dobrze przygotować dziecko do I Komunii Świętej" to doskonały poradnik dla rodziców dzieci pierwszokomunijnych. Ewa Rozkrut, doświadczona matka, która sama wielokrotnie organizowała pierwszą komunię dla swoich dzieci, podpowiada dyskretnie, jak przygotować się do tej ważnej uroczystości. Pierwsza komunia, to wielkie wyzwanie nie tylko dla dziecka i jego rodziców, ale także dla rodzeństwa, babci, dziadków i całej dalszej rodziny. Autorka udziela cennych rad, jak wykorzystać to piękne święto dla ożywienia wiary w rodzinie, jak zorganizować przyjęcie, jak pomóc dziecku przeżyć dobrze ten wielki i niezapomniany dla niego dzień. W udzielanych radach zachowana jest harmonia pomiędzy sprawami ducha i ciała.
 
Kościół, wojna, Irak
Praca zbiorowa
Czy my, katolicy, powinniśmy uznać wojnę z Irakiem za sprawiedliwą, czy potępić ją jako niezgodną z Bożym prawem i chrześcijańską moralnością? W naszej książce próbujemy znaleźć odpowiedzi na to pytanie ale także spojrzeć na zagadnienie wojny w szerszej niż doraźna perspektywie. W intelektualnej wędrówce towarzyszą nam znakomici przewodnicy: ks. bp Tadeusz Pieronek, biblista o. prof. Tomasz Dabek OSB, filozof i etyk ks. prof. Tadeusz Slipko, historyk kościoła ks. dr hab. Grzegorz Ryś, historyk, znawca katolickiej nauki społecznej ks. prof. Andrzej Zwoliński oraz kapelan wojskowy ks. mjr Marek Strzelecki. Publikujemy także głośny, zaprezentowany w Watykanie, wykład amerykańskiego filozofa i teologa prof. Michaela Novaka.
 
Internet i nowe technologie - ku społeczeństwu przyszłości
ks. prof. Tadeusz Zasępa, Radosław Chmura
Książka uwypukla pojęcie Internetu jako zjawiska społeczno-prawnego: jest to zbiór artykułów na temat funkcjonowania Internetu w społeczeństwach oraz o regulacjach prawnych dotyczących Internetu (między innymi poruszono temat podpisu elektronicznego, prawa celnego, czy prawa handlu elektronicznego), znajduje się w niej także rozdział o przestępczości komputerowej i bezpieczeństwie systemów. Obok autorów polskich, swoje artykuły napisali także autorzy niemieccy. "Internet i nowe technologie" - to pozycja ujmująca analitycznie najbardziej palące sprawy dotyczące nowego narzędzia, jakim jest komunikacja wirtualna. Książkę polecamy wszystkim tym, którzy chcą być świadomymi użytkownikami Internetu.
 
Odnaleźć siebie samych
Carlo Maria Martini
Jest pewien moment w roku, aby zatrzymać się i szukać. Jedna z najpoczytniejszych książek kardynała Martiniego. Autor zaprasza do refleksji nad tajemnicą miłości Boga do człowieka, nad grzechem i nawróceniem, a przede wszystkim stara się dotrzeć do tajemnicy modlitwy.
 
List do przygnębionego
Desbois Jackie
Książka dotyka problemów ludzi zagubionych wobec siebie samych i wobec życia. Dostarcza im drogocennych, konkretnych rad. Może pomóc tym wszystkim, którzy staną wobec tego rodzaju cierpień.
 
Dlaczego miłość
Ks. Ignacy Dec
Książka ks. prof. Ignacego Deca jest pozycją typowo filozoficzną. Przybliża on w niej francuskiego filozofa G. Marcela, który między innymi analizował zjawisko miłości. O miłości mówi i pisze się wiele, jest ona bowiem bardzo ważnym elementem naszej egzystencji. Marcelowska refleksja wskazuje na pewne elementy miłości jak wierność, obecność przy drugim człowieku, zaangażowanie. Ważny to głos w szukaniu odpowiedzi na pytanie, co w miłości jest ważne?
 
 
1  
2  
3  
4  
5  
 
Polecamy
Joanna Pietraszek

Jesteśmy młodymi ludźmi. Za jakiś czas będziemy chcieli założyć rodziny, albo już o tym myślimy. Czy zdajemy sobie sprawę z tego, że spoczywa na nas ogromna odpowiedzialność? Rodzina Bogiem silna staje się siłą człowieka i całego narodu. Jest wspólnotą świętą. Jest komunią osób zjednoczonych miłością – tak o rodzinie mówił bł. Jan Paweł II.

 
Zobacz także
Rafał Ziemkiewicz
Nie mieliśmy okazji we właściwym czasie zerwać mentalnie z nawykami feudalizmu i wytworzyć mechanizmów społeczeństwa nowoczesnego. W efekcie tkwimy w podziale na dwór i folwarczne czworaki. "Jako naród my som dobre, jako społeczeństwo złe", filozofował bohater piosenki popularnego w czasach mojej młodości barda...
 
 
___________________
 
 reklama