logo
Poniedziałek, 14 czerwca 2021 r.
imieniny:
Bazylego, Elizy, Justyny, Metodego, Michała – wyślij kartkę
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 
 
Facebook
 
Drukuj
A
A
A
 
Bartolo Longo, czyli kolejny audiobook Studia Katolik
materiał własny
 


 

 
Od mroku satanizmu po blask świętości – tak krótko można streścić życie włoskiego błogosławionego Bartolo Longo. Jest on kolejnym bohaterem serii Świadkowie Wiary. 

Świadkowie Wiary to nowa inicjatywa ewangelizacyjna. Idąc z duchem czasu, włączamy się w tworzenie oferty audiobooków dla wszystkich, którzy lubią słuchać nagranych książek, na przykład dla młodzieży, starszych osób czy jak również kierowców bezczynnie stojących w korkach.
 
"Świadkowie wiary" to seria wpisująca się w przeżywanie Roku Wiary. Warto dostrzec osoby, które swoim życiem dowiodły jak ważne jest życie wiarą, dzięki nim można ubogacić swoje własne jej przeżywanie. Nasza seria audiobooków "Świadkowie Wiary" przedstawia tych, dla których wiara była centrum życia – sylwetki Założycieli zakonów, świętych, błogosławionych i kandydatów na ołtarze. Możemy poszczyć się już kilkoma audiobookami z tej serii.
 
Pierwszy audiobook przedstawia postać Założyciela salwatorianów i Salwatorianek, Sługi Bożego o. Franciszka Jordana. Jest to książka, autorstwa Alessandro Pronzato – „Nie możesz spocząć”, którą w piękny sposób przeczytał krakowski aktor p. Jacek Lecznar.
 
W sprzedaży są dostępne także kolejne audiobooki: o św. Hannibalu Marii di Francia – Założycielu Zgromadzenia Rogacjonistów i Córek Bożej Opatrzności, o błogosławionej Zofii Czeskiej – Założycielce Sióstr Prezentek oraz o patriotycznym Dykatorze powstania styczniowego – Romualdzie Traugucie.

Książki z różnych wydawnictw przeczytali w naszym studiu krakowscy aktorzy: Jacek Lecznar oraz Anna Bugajska.
 
Ostatni audiobook przedstawia wyjątkowo ciekawe życie błogosławionego Bartolo Longo, który od uwikłania w świat spirytyzmu i sekty satanistycznej dotarał z pomocą Bożą do świętości. Jest to niezwykle autentyczna i emocjonująca opowieść, którą koniecznie trzeba usłyszeć w interpretacji pana Jacka Lecznara. Jak wygląda nagrywanie "od kuchni" można zobaczyć w krótkim zwiastunie promującym audiobook "Bartolo Longo. Od kapłana szatana do Apostoła Różańca".

 
Zobacz film: 
 
 
Zobacz także
Michał Gryczyński
Większość świętych Pańskich wspominamy w dniu ich śmierci, czyli  „narodzin dla nieba”. Również św. Jan Chrzciciel ma taki dzień - 29 sierpnia, upamiętniający jego męczeńską śmierć. Jednak jest to tylko wspomnienie, podczas gdy jego narodziny obchodzimy jako uroczystość, a więc święto liturgiczne najwyższej rangi. Jan jest - po Chrystusie i Maryi - jedynym świętym, któremu Kościół oddaje hołd w dniu ziemskich narodzin. 
 
ks. Michał Olszewski scj
Jakiś czas temu spotkałem się z pytaniem: „Proszę księdza, czy obecny czas jest trudniejszy dla chrześcijan niż ten przed pięćdziesięcioma czy dwustu laty?”.W pierwszym momencie pomyślałem – i takiej zresztą udzieliłem odpowiedzi – że chyba każdy człowiek żyjący w swojej epoce, ma wrażenie, że tym pokoleniom przed nami było nieco lżej. 
 
redakcja czasopisma

Maj jest w Kościele miesiącem szczególnie poświęconym czci Matki Bożej. Słynne „majówki” – nabożeństwa odprawiane wieczorami w kościołach, przy grotach, kapliczkach i przydrożnych figurach na stałe wpisały się w polski krajobraz. Ich centralną częścią jest Litania Loretańska, do której w zeszłym roku dodano nowe wezwanie: "Matko Miłosierdzia"...

 

 
___________________
 
 reklama