logo
Niedziela, 23 września 2018 r.
imieniny:
Bogusława, Liwiusza, Tekli, Konstancjusza – wyślij kartkę
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 
Facebook
 
Drukuj
A
A
A
 
Betlejem w Łodzi 2018
 


Już po raz drugi w łódzkiej Atlas Arenie odbył się zorganizowany z wielkim rozmachem koncert Bożonarodzeniowy zatytułowany „Betlejem w Łodzi”. To wyjątkowe wydarzenie artystyczne zgromadziło w jednym miejscu wielu znanych i cenionych artystów, których połączył jeden cel – śpiewanie na chwałę Boga i pomoc potrzebującym.
 
Koncert został podzielony na trzy części. Na początku uczestnicy wysłuchali 19 utworów zaprezentowanych przez takie sławy jak: Natalia Kukulska, Kasia Moś, Daria Zawiałow, Beata Bednarz, Igor Herbut, Mietek Szcześniak, Agnieszka Musiał, Adam Krylik czy Dana Vynnytska. Następnie zebrani podzielili się opłatkiem, składając sobie życzenia, po czym przyszedł czas na wspólne kolędowanie przy akompaniamencie Orkiestry Kameralnej Miasta Tychy. W ostatniej, trzeciej części był czas na wspólne uwielbienie.
 
Patronat honorowy nad Betlejem w Łodzi objęli: Konferencja Episkopatu Polski oraz arcybiskup Grzegorz Ryś – Metropolita Łódzki oraz Telewizja Polska.

Dochód z koncertu zostanie przeznaczony na cele charytatywne Archidiecezji Łódzkiej, by dzieląc się z potrzebującymi pomocy, wypełnić uczynek miłosierdzia co do ciała – „Głodnych nakarmić”.

www.archidiecezja.lodz.pl