logo
Piątek, 05 czerwca 2020 r.
imieniny:
Bonifacego, Kiry, Waltera, Walerii – wyślij kartkę
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 
 
Facebook
 
Drukuj
A
A
A
 
Bezdomni dla niepełnosprawnych
 


Już po raz piąty grupa warszawskich bezdomnych, na co dzień wspieranych przez Braci Mniejszych Kapucynów i Fundację Kapucyńską, zaangażuje się w opiekę nad osobami niepełnosprawnymi, podczas XXVII Pieszej Pielgrzymki Niepełnosprawnych na Jasną Górę. Bezdomni zaniosą intencje osób, które pomogą im w przygotowaniach do pielgrzymki.
 
Bezdomni związani z braćmi kapucynami i fundacją wezmą udział w pielgrzymce osób niepełnosprawnych, organizowanej przez Katolickie Stowarzyszenie Niepełnosprawnych Archidiecezji Warszawskiej.  Pielgrzymka rozpocznie się 5 sierpnia Mszą św. odprawioną o godz. 6.00 w kościele św. Józefa przy ul. Deotymy 41 w Warszawie.
 
Dla osób mieszkających na ulicy uczestnictwo w pielgrzymowaniu jest wyjątkowym przeżyciem - daje im nadzieję, pozwala zjednoczyć się z innymi wiernymi i z Bogiem. "Dziesięć dni marszu to czas modlitwy, przemyśleń, pokonywania własnych słabości i jednocześnie odnajdywania siły do dalszego życia" - mówił Marek, jeden z bezdomnych, który kilkukrotnie pielgrzymował na Jasną Górę. Od 5 lat podopieczni fundacji angażują się w pomoc osobom niepełnosprawnym w Pieszej Pielgrzymce Niepełnosprawnych. Zdaniem Andrzeja "Opieka nad drugą osobą w czasie trudnej wędrówki jest wyjątkową nauką i uczy stawiać siebie na drugim miejscu". Wiedząc jak ważny jest dla bezdomnych ten czas, w tym roku organizujemy dwie zbiórki, które odbędą się w tym samym czasie: od 9. lipca - do 3. sierpnia.
 
Pierwsza to zbiórka funduszy na portalu allages.pl, na udział bezdomnych w pielgrzymce (tzw. wpisowe), ubezpieczanie, powrót autokarem do Warszawy i namioty. Naszym celem jest zapewnienie udziału w pielgrzymce 25 osobom bezdomnym i 10 wolontariuszom.
 
Druga to zbiórka darów rzeczowych. Zbieramy męskie :
- t-shirty - skarpety - bieliznę - spodnie letnie - krótkie spodenki - bluzy sportowe - buty sportowe i sandały, roz. 40-45 - kurtki przeciwdeszczowe - plecaki średniej wielkości (bagaż podręczny) - torby/plecaki duże (bagaż główny) - śpiwory - karimaty - namioty typu iglo lub inne łatwo rozstawialne.
 
Rzeczy prosimy dostarczać do Klasztoru Braci Mniejszych Kapucynów przy ul. Kapucyńskiej 4, 00-245 w Warszawie ( z informacją "dary na pielgrzymkę"). Furta klasztorna czynna jest codziennie w godzinach 7:30 - 21:00, z przerwą od 17:30 do 18:30. Na ten sam adres można wysyłać paczki z darami. 
 
Br. Michał Gawroński - opiekun tegorocznej grupy bezdomnych - po raz kolejny wyrusza na pielgrzymkę razem z ubogimi. Mówi: "Jestem przekonany, że pielgrzymka przyniesie wiele korzyści. Czas spędzony w drodze daje możliwość wewnętrznej przemiany naszych pątników, pokuty, ale przede wszystkim jest on doskonałym punktem zaczepienia dla Pana Boga, który chce zmieniać ich życie na lepsze". Według br. Michała wspólne wędrowanie będzie również okazją dla innych pielgrzymów do wyjścia ze schematów: "Ludzie zobaczą, że bezdomni potrafią nie tylko brać, ale i dawać". Swoją wdzięczność bezdomni okażą, niosąc na Jasną Górę przekazane od darczyńców intencje. "Wiele osób z różnych powodów nie może sobie pozwolić na uczestnictwo w pielgrzymce, dlatego też nasi bezdomni są niejako wysłannikami" - mówi br. Michał.
 
Intencje modlitewne od darczyńców, które powędrują wraz z pielgrzymami na Jasną Górę, można składać na furcie klasztornej lub przesłać drogą mailową: biuro@fundacja-kapucynska.org
 
Fundacja Kapucyńska im. bł. Aniceta Koplińskiego działa przy Klasztorze Braci Mniejszych Kapucynów w Warszawie od 2010 r. Misją Fundacji jest kontynuowanie dzieła rozpoczętego przez Błogosławionego, troska o drugiego człowieka, a szczególnie o ludzi wykluczonych społecznie. Osobami, które korzystają ze wsparcia Fundacji są głównie osoby bezdomne i ubogie. Jej fundatorem jest Radosław Pazura.
 
 
 

Fundacja Kapucyńska im. bł. Aniceta Koplińskiego"  
Klasztor Braci Mniejszych Kapucynów w Warszawie, ul. Kapucyńska 4, 00-245 Warszawa
  
 
 

 

 
グッチバッグコピー グッチ財布コピー