logo
Wtorek, 26 października 2021 r.
imieniny:
Ewarysta, Lucyny, Lutosławy, Demetriusza – wyślij kartkę
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 
Facebook
 
Drukuj
A
A
A
 
Fr. Justin
Bilans Stolicy Świętej
materiał własny
 


Bilans Stolicy Świętej

Czy Stolica Święta jest bardzo bogata?

Pod względem finansowym można Stolicę Świętą określić nazwą, jaką Francuzi odnosili do królowej Antoniny: "Madame Deficit". Różnica polega na tym, że Maria Antonina miała puste ręce z powodu kaprysów, a Stolica Święta jest bez grosza z przyczyn fundamentalnych i mimo tylu skaz w historii stanowiła i stanowi największą organizację dobroczynności i dzieł społecznych. Szpitale, szkoły, dzieła charytatywne zrodziły się w Kościele.

Czy dziś papież może uważać się za bogatego? Każdy może ocenić to na podstawie faktów. Bilans Stolicy Świętej od wielu lat nie osiąga równowagi i zarysowuje się konieczność naruszenia kapitału. To tak, jak z zakładem przemysłowym, który, by przetrwać, musi sprzedać część swoich zasobów ruchomych lub jak w rodzinie, która, by mieć fundusze na utrzymanie, jest zmuszona zrezygnować z mebli lub np. z pralki automatycznej.

Fr. Justin - "Rosary Hour"
http://www.rosaryhour.net/

 
Zobacz także
Fr. Justin
Czy sterylizacja zarówno kobiet, jak i mężczyzn, jako jedna z metod zapobiegania ciąży, jest grzechem ciężkim?
 
Fr. Justin
Jak wyglądał krzyż, na którym zawisł Jezus?
 
Agnieszka Maria Maliszewska

Szczególną rolę w kształtowaniu samooceny mają osoby znaczące, a także środowisko, w którym dziecko funkcjonuje. Bardzo duże znaczenie odgrywa to, jak opiekunowie odnoszą się do dzieci i je oceniają. Zazwyczaj od opiekunów dziecko dowiaduje się, jakie jest, od nich też w dużym stopniu zależy, czy będzie czuło się akceptowane, czy odrzucone.

 
___________________
 
 reklama