logo
Środa, 02 grudnia 2020 r.
imieniny:
Balbiny, Ksawerego, Pauliny, Rafała, Bibiany – wyślij kartkę
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 
 
Facebook
 
Drukuj
A
A
A
 
Biskup Solarczyk modli się o powołania i za powołanych
 


Biskup Marek Solarczyk, delegat KEP ds. Powołań, biskup pomocniczy diec. warszawsko-praskiej zanosił w sobotę, 17 października na Jasnej Górze wszystkie intencje związane z duszpasterstwem powołań w Polsce, a zwłaszcza młodych rozeznających swą życiową drogę oraz tych wszystkich, którzy towarzyszą im na drodze rozeznawania powołania.

 

Dziś w sanktuarium jasnogórskim miała się odbyć Kongregacja Osób Odpowiedzialnych za Powołania i Wspierających Powołania. Ogólnopolskie Kongregacje odbywają się dwa razy w roku. Są spotkaniem referentów powołaniowych diecezjalnych i zakonnych.

 

Biskup Marek Solarczyk przewodniczył Eucharystii sprawowanej przed Cudownym Obrazem o godz. 7.30.

„Dzisiaj w mojej osobie i w tej Mszy św. ona (Kongregacja - przyp. red.) się dopełnia, właśnie poprzez tą modlitwę łączymy się duchowo ze wszystkimi odpowiedzialnymi za sprawy powołań w diecezjach, zakonach. Wczoraj wieczorem podejmowali dzieło modlitwy w tej intencji, a dzisiaj razem zawierzamy, przez wstawiennictwo Matki Bożej, ich posługę i wszystkich młodych rozeznających swoje powołanie – mówił na początku bp Marek Solarczyk – Modlimy się o oddalenie epidemii, o łaskę zdrowia dla wszystkich chorych, o siłę i wytrwałość dla wszystkich tych, którzy z tą epidemią walczą”.

 

„Wczoraj wieczorem o 22.00 w diecezji warszawsko-praskiej, w której posługuję, odprawiałem Mszę św. dla grupy ponad 100 osób, które wyruszyły na już czwartą drogę różańcową. O tej porze, o poranku zakończyli tę drogę, tę modlitwę. Przecież to jest też wyjątkowy znak, wyjątkowa tajemnica, tak oczywista w tym cudownym miejscu, wobec naszej Matki – wspominał w homilii bp Marek Solarczyk - Potrzebujemy tej wrażliwości, aby pomóc młodym odczytać miejsce Boga w ich życiu i dzieła Boga, które On im zawierza. Potrzebujemy tej wrażliwości z całą rzeszą wychowawców, formatorów, którzy towarzyszą klerykom w seminarium, towarzyszą wszystkim osobom będącym w formacji do ślubów w tak wielu zgromadzeniach, aby wtedy, kiedy powiedzą ‘jestem’, byli gotowi, aby to ich słowo ‘jestem’ trwało na wieki. Potrzeba tej wrażliwości, abyśmy przeżywając dzisiaj nasze życiowe powołania, potrafili być rzeczywiście narzędziem Bożego działania w tym, co Bóg nam ofiarowuje, dla tych, których nam zawierza i przez tych, z którymi przeżywamy nasze sprawy”.

 

„Niech ta Eucharystia będzie odnowieniem tej naszej ufności, że Bóg, który wybiera umacnia. Niech będzie wielkim darem Bożej mocy dla tych, których przedstawiamy Mu, nosząc ich w naszych sercach i naszych duszach. Niech będzie znakiem Bożej chwały, że również na naszej ziemi i w obecnym czasie to, co jest piękne i mocą Bożego życia trwa, rozwija się i przynosi błogosławione owoce” - zakończył homilię bp Solarczyk.

Jesienna Kongregacja Odpowiedzialnych za Powołania odbywa się zawsze na Jasnej Górze. Kongregacja podejmuje problemy wskazane w dokumentach papieskich i kongregacji albo też wynikającą z problemów rodzących się w pracy powołaniowej w Polsce. W tym roku ze względu na epidemię spotkanie zostało odwołane.

 

o. Stanisław Tomoń

jasnagora.com

 
 
 

 

 
 
グッチバッグコピー グッチ財布コピー